Ligoniowe Laury rozdane!

2019/09/25
f2494114-4260-4208-9e30-5787c7573d74.jpeg

Dziś odbyła się Gala 46. Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia.

Galę zaszczycili swoją obecnością abp Józef Kupny oraz bp Adam Wodarczyk.

Sekretarz Kapituły Maciej Szepietowski, inaugurując Galę, zaznaczył, że „218 laueratów w ciągu 46 lat. Nagroda im. Juliusza Ligonia z intencji Kapituły i Fundatora ma łączyć w wymiarze terytorialnym. Za każdą Nagrodą kryje się inna historia i inni ludzie. Łączy ludzi, którzy reprezentują wspólne wartości”.

Nagroda przyznawana jest za istotny wkład w rozwój życia społecznego, kulturalnego i artystycznego oraz naukowego ziemi śląskiej, w tworzenie jej historii oraz za kształtowanie rzeczywistości w duchu idei głoszonych przez patrona Nagrody. Kapituła pod przewodnictwem ks. dr. hab. prof. UŚ Arkadiusza Wuwera przyznała tegoroczne Ligoniowe Laury:

  • Alicji Nabzdyk-Kaczmarek za zasługi edukacyjne i wychowawcze oraz pielęgnowanie wartości w duchu Pięciu Prawd Polaków i przesłania Patrona Nagrody
  • Kazimierzowi Kimso za praktyczną realizację nauczania społecznego Kościoła i otwartość w prowadzeniu dialogu społecznego ukierunkowanego na realizację dobra wspólnego
  • Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach za dokumentowanie, pielęgnowanie i prezentowanie – we współczesnych formach narracji – historii oraz etosu śląskiego dziedzictwa powstańczego.

Galę zakończył występ zespołu Dobre Ludzie, którego ambicją jest łączenie poetyckich tekstów z nieoczywistymi formami muzycznymi.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#46. śląska nagroda im. Juliusza Ligona #Laury #nagroda #Nagroda im. Juliusza Ligonia #slider
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej