Mary you are not alone! Wspierajmy uwięzioną katoliczkę

2014/05/14

Coraz więcej osób angażuje się w akcje poparcia dla kandyjskiej obrończyni życia. Petycję skierowaną do premiera Kanady podpisało już ponad 21 000 Polaków. Z kolei na Facebooku coraz więcej osób publikuje swoje zdjęcia w ramach akcji #selfie4mary. Członkowie Civitas Christiana w Warszawie współorganizują całą akcję.

Zapraszamy do dołączenia do akcji. Jak to zrobić? Instrukcja akcji:#selfie4mary

1. napisz na kartce (ew. wydrukuj) słowa: Release Mary Wagner!/Uwolnić Mary Wagner!.
2. zrób sobie zdjęcie
3. wstaw je na profil na Facebooku. W opisie wstaw: #selfie4mary
4. dodaj link do artykułu o Mary i naszej akcji: http://www.lifesitenews.com/news/polish-pro-lifers-demonstrate-for-mary-wagner-at-canadian-embassy-in-warsaw. Ew.: http://e-civitas.pl/protest-pod-kanadyjska-ambasada-w-obronie-uwiezionej-katoliczki .

O przedsięwzięciu Polaków poinformował największy na świecie portal pro-life LifeSiteNews (http://www.lifesitenews.com/news/polish-pro-lifers-demonstrate-for-mary-wagner-at-canadian-embassy-in-warsaw). Portal cytował m.in.: Marka Jurka:– Jeżeli przyjmie się prawo zabicia dziecka jako zasadę prawa, to jego obrona staje się przestępstwem. Oraz Karola Wyszyńskiego, członka Oddziału w Warszawie, który zaprosił internautów z całego świata by wstawiali na swoje profile na Facebooku zdjęcia z napisem: „Uwolnić Mary Wagner!/Release Mary Wagner!”. W akcję angażuje się coraz więcej internautów.

12 maja pod Ambasadą Kanady odbyła się krótka pikieta podczas której wręczono list z apelem do premiera Kanady o uwolnienie Mary Wagner. W pikiecie wzięli udział członkowie „Civitas Christiana” w Warszawie. Tomasz Rzymkowski, dyrektor Oddziału Okręgowego jest jednym z sygnatariuszy listu rozpoczynającego całą akcję, obok m.in. ks. Tomasz Kancelarczyka (Bractwo Małych Stópek/Civitas Christiana Szczecin), prof. Ryszarda Legutko, prof. Mirosława Piotrowskiego, dr Pawła Wosickiego, prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i dr inż. Antoniego Zięby, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jak donosi portal LifeSiteNews proces trwa, a sąd wysłuchuje mów oskarżyciela i obrońcy Mary Wagner: http://www.lifesitenews.com/news/whose-god-reigns-supreme-crown-questions-supremacy-of-god-preamble-at-mary

O akcji szeroko informowały polskie media, m.in.: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik, Rzeczpospolita, Polskie Radio, portal parezja.pl i Polonia Christiana.

mary petycja new

(kw)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#aborcja #Mary Wagner
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej