Młodzież słuchała o Janie Pawle II

2014/04/17

CAM00469abOddział Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Kościerzynie, Sanktuarium Królowej Rodzin i Kościerski Dom Kultury byli organizatorami konferencji poświęconej osobie błogosławionego, a już za kilka dni Świętego, Jana Pawła II. Konferencja odbyła się 11 kwietnia w sali im. L. Szopińskiego w domu kultury w ramach rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży licealnej.

Redaktor Adam Hlebowicz, dyrektor gdańskiego oddziału Radia Plus, zaprezentował sylwetkę Jana Pawła II jako obrońcy godności życia i rodziny. Ukazał, że kształtowanie się całego nauczania w tej płaszczyźnie należy wiązać przede wszystkim z obrazem swojej rodziny oraz okresem wojny i ówczesną pogardą dla życia. Wskazał na aktualność i znaczenie nauczania papieskiego w stosunku do obecnych problemów.

Dla młodych ludzi, z których większość właśnie teraz staje przed wyborem własnej drogi życiowej, szczególnie cenny był wykład Agnieszki Komorowskiej, doktorantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zatytułowany: “Karola Wojtyły wieczory teatralne i nie tylko – czyli garść opowieści o poszukiwaniu siebie”. Autorka przedstawiła rolę jaką odegrały osoby, z którymi się spotykał, teksty literackie (szczególnie dramaty) nad jakimi pracował, a które zdecydowały, że nie został aktorem, nie poświęcił się przede wszystkim pracy literackiej, a wybrał drogę kapłaństwa.

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #Kościerzyna #rekolekcje
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej