Na Lednicę z uchodźcami

2022/04/26
AdobeStock 121622465
Źródło: Adobe Stock

Już 4 czerwca 2022 roku odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 pt. Na krańce świata. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 młodzi ludzie mogą ponownie przybyć na Pola Lednickie, by razem wielbić Boga.

– Może ono się wiązać z podejmowaniem misji, z głoszeniem Chrystusa na krańcach świata w wymiarze geograficznym. To na pewno bardzo istotny wymiar. Jest jednak i drugi, który został zaznaczony przez o. Jana Górę w jednym z jego felietonów, który ukazał się w miesięczniku „W drodze” w 2009 r. Tekst ten zatytułowany był właśnie „Na krańce świata”. O. Góra podkreślał w nim, że te „krańce świata” to często drugi człowiek, to często każdy z nas dla samego siebie. To często może być również Bóg, z którym relacja wcale nie musi być prosta – mówi rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Wiadomo, według jakiego programu będzie realizowane spotkanie. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie momentem zawiązania wspólnoty. Procesja rozpoczynająca spotkanie zaplanowana jest na godzinę 17.00, a około godziny 20.00 sprawowana będzie Msza święta. Po zakończeniu eucharystii i dokonaniu aktu wyboru Chrystusa zebrani przejdą przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

Jak informuje dr Andrzej Ranke, rzecznik prasowy Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. O. Jana Góry, program duszpasterski i ewangelizacyjny spotkania ma przygotować o. Tomasz Nowak OP, z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego, który ma być również prowadzącym spotkanie. 

Ważnym akcentem ma być obecność uchodźców z Ukrainy:

- W wielu naszych rodzinach są goście z Ukrainy. Chcemy, aby oni w naturalny sposób znaleźli się też nad Lednicą. Zapraszamy! Będziemy zachęcać do tego, by organizować ich przyjazd z różnych miejsc, w których mieszkają na terenie Polski. Ich obecność jest dla nas bardzo istotna – zaznacza rzecznik.

Opracowano na podstawie ekai.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Lednica #Lednica 2000 #news #uchodźcy #Ukraina #Bóg #modlitwa #Pola Lednickie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej