Nadszedł czas! Wizja kobiecości według Jana Pawła II a praktyka posługi kobietom dziś. Zapraszamy na spotkanie

2024/04/16
Jan Pawel II zapomniany 7 Facebook

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się siódme spotkanie z cyklu „Jan Paweł II zapomniany?”. Tym razem naszym gościem będzie s. Małgorzata Lekan, dominikanka. Wydarzenie organizuje Instytut Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z koszalińskim oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Siostra Małgorzata jest absolwentką studiów teologicznych na Franciscan University of Steubenville w USA i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także Instytutu Studiów nad Seksualnością w Catholic Theological Union w Chicago. Jest zaangażowana w szeroko rozumiane dzieło ewangelizacji; prowadzi również zajęcia z psychoedukacji i teologii ciała. Siostra Małgorzata jest autorką książki "Boska Ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś". Jej rozważania można znaleźć na kanale YouTube: Gosia Lekan - YouTube.

„Nadszedł czas!” to parafraza słów cytowanych na początku Mulieris dignitatem, pochodzących z Orędzia Soboru Watykańskiego II do kobiet. Chcę pokazać, jak wizja kobiecości Jana Pawła II przedkłada się dziś na duszpasterstwo kobiet na przykładzie mojego zaangażowania w różne jego przejawy (w parafiach, diecezjach, i w zgromadzeniu) - mówi prelegentka.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oddział w Koszalinie, ul. bpa Czesława Domina 12/4.

Wstęp wolny. 

Serdecznie zapraszamy!

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Koszalin #Jan Paweł II #Jan Paweł II zapomniany #kobiecość #kobiety #Kościół
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej