Nagrodzili artystów malarzy

2014/09/22

We wtorek 16 września w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wałbrzychu odbyła się pokonkursowa wystawa malarstwa „Miasto wśród wzgórz – Wałbrzych” pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Konkurs miał na celu integrację środowisk twórczych, budowanie patriotyzmu lokalnego oraz zaprezentowaniu naszego stowarzyszenia jeszcze szerszemu gronu odbiorców. Organizatorem konkursu była wiceprzewodnicząca oddziału wałbrzyskiego Barbara Maciejewska-Malinowska. Spotkanie było bardzo udane, artyści nagrodzeni zostali obdarowani nagrodami. Nagrody wraz z Prezydentem wręczała Przewodnicząca oddziału wałbrzyskiego Anna Adamkiewicz. Jedną z głównych nagród ufundował Janusz Kalina, właściciel zakładu oprawiającego obrazy. Wernisaż wystawy uświetnił swoją obecnością Prezydent Roman Szełemej. Wśród twórców byli przedstawiciele Wrocławia, Jeleniej Góry i miejscowości sąsiadujących z Wałbrzychem, oraz sami Wałbrzyszanie. Mamy nadzieję na kontynuację tego konkursu w przyszłym roku, wpływa on bardzo pozytywnie na wizerunek naszego miasta.

Komisja w składzie:

  • Olena Surina – ASP we Lwowie, członek Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu – Przewodnicząca komisji
  • Anna Adamkiewicz – Przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wałbrzychu
  • Barbara Maciejewska-Malinowska – wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wałbrzychu, malarka, poetka

postanowiła przyznać :

I miejsce
Iwona Anna Górska z Jeleniej Góry za obraz „Chełmiec”
II miejsce
Piotr Pawlicki z Wałbrzycha
III miejsce
Lucyna Wierzbicka z Boguszowa Gorc

Wyróżnienia:
Danuta Kucharska z Wałbrzycha
Zdzisław Szpak z Boguszowa Gorc
Wiesława Lewandowska z Wałbrzycha

Komisja brała pod uwagę: tematykę, kompozycję, wyczucie i interpretację tematu.

Mirosław Maciejewski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#malarstwo #Wałbrzych #wystawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej