Nauczyciel wolności | e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania

2018/10/1
grafika-na-strone.jpg

„Człowiek wolny jest przede wszystkim zobowiązany do prawdy” – te słowa św. Jana Pawła II, wygłoszone w czasie pielgrzymki apostolskiej do Niemiec w 1996 r., w wyjątkowy sposób towarzyszą nowemu wydaniu naszego miesięcznika, który trzymają Państwo w dłoniach. I to właśnie zagadnienie wolności – tak dziś często w skrajnie różny sposób definiowane i relatywizowane oraz rolę, jaką odegrał przez kilka dekad w formowaniu sumień i wyjaśnianiu istoty wolności Jan Paweł II, podejmujemy w aktualnym wydaniu pisma.

e-wydanie do pobrania

Czynimy to nie tylko ze względu na przypadający w październiku jubileusz 40. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, ale w zdecydowanym stopniu kierując się właśnie potrzebą właściwego zrozumienia w wymiarze osobistym i społecznym relacji: Człowiek – wolność – zobowiązanie – prawda, o której mowa w powyższej wypowiedzi.

Taką próbę – ufamy, że udaną – wymiany myśli i sięgnięcia z przekonaniem po „większą wolność” prezentujemy w wypowiedziach autorów, którzy przygotowali artykuły do tematu numeru „Nauczyciel Wolności”.

W Miesięczniku czekają na Państwa pewne zmiany. Owocem pomyślnych relacji w ostatnim roku między serwisem e-civitas a portalem opoka.news jest kolejny krok we współpracy z tym opiniotwórczym katolickim serwisem informacyjnym. Od bieżącego numeru wybrane wiadomości z Opoki będą publikowane także w Miesięczniku „Civitas Christiana”, w rubryce Czy wiesz, że…. Podkreślamy także więź z Ojcem Świętym i Jego nauczaniem, stąd nowa propozycja Z nauczania papieskiego, która pozwoli na lekturę i osobistą refleksję nad słowem Biskupa Rzymu. Z kolei w rubryce Jedno pytanie rozmawiamy z ks. Pawłem Rytlem-Andrianikiem, rzecznikiem prasowym Konferencji Episkopatu Polski. W części Jasno i na temat chcemy również przybliżać aktualne, wartościowe,ciekawe, czasem może budzące emocje wypowiedzi ludzi Kościoła i osób publicznych.

Filarami miesięcznika, który w tym roku obchodzi swoje 5. urodziny, pozostaje jednak rzetelna informacja o bieżącej działalności Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, dziełach, które w ramach i wokół środowiska „Civitas Christiana” się upowszechniają i rozwijają. Nieodzowną częścią zadania jakie nasz miesięcznik stawia przed sobą jest udostępnianie materiałów do formacji katolicko-społecznej.

Przygotowywanych regularnie przez krajowego asystenta kościelnego ks. dr. Dariusza Wojteckiego i przewodniczącego Stowarzyszenia Tomasza Nakielskiego. Przygotowany i oddany Państwu do lektury 65. numer miesięcznika „Civitas Christiana” jest pierwszym, który sygnuję jako redaktor naczelny. Dziękując Wydawcy i Radzie Fundacji „Civitas Christiana” za powierzenie tego zadania, pragnę w tym miejscu wyrazić wdzięczność moim zastępcom, którzy wyrazili gotowość pracy w zespole redakcyjnym: Marcinowi Kluczyńskiemu, który z powodzeniem przez kilka ostatnich lat z zaangażowaniem kierował miesięcznikiem oraz doświadczonemu publicyście, Piotrowi Sutowiczowi. Świadomy wagi zadania, postawionego przed naszym zespołem, będę wdzięczny za opinie, refleksje i gotowość udziału Państwa w budowaniu w wymiarze wydawniczym „Civitas Christiana”!

 

Życzę dobrej i owocnej lektury!

Maciej Szepietowski

 

 

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Czesław Ryszka #Jan Paweł II #o. Stanisław Tasiemski #Ojciec Święty #slider #Tomasz P. Terlikowski #wolność
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej