Odbyło się spotkanie biblijne w Krakowie

2024/02/1
spotkanie 30 3
Fot. Monika Pazdan

Dnia 30 stycznia 2024 r. w siedzibie krakowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się spotkanie biblijne z dr Anną Wajdą, wykładowcą na Uniwersytecie papieskim Jana Pawła II w Krakowie, członka zwyczajnego Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz wieloletnią Przewodniczącą Jury na etapie diecezjalnym w Krakowie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Pani Anna w fascynujący sposób przedstawiła przesłanie religijne i moralne Księgi Sędziów. Postępowanie Izraelitów, którzy odwracają się od Boga, a następnie doświadczają konsekwencji swojego odstępstwa. W tym cyklu buntu, pokuty i odnowienia Bóg powołuje sędziów, by sprawowali władzę nad Izraelem.

Zebrani mogli dokonać szczegółowej analizy kontekstu historycznego, biograficznego, jak również literackiego księgi. Prelegentka nawiązała do różnych źródeł podań, legend, a nawet bajek.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko członków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, ale również uczniów i ich opiekunów. Przyjazna atmosfera sprawiła, że uczestnicy z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkanie, tym razem z sędzią Samsonem.

Księga Sędziów wraz z Dziejami Apostolskimi stanowią tegoroczny zakres tematyczny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jednocześnie przypominamy o tym, że zapisy na OKWB zamykają się 23 lutego. Chcesz wziąć udział? Może znasz kogoś, kto powinien wziąć udział? Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na www.okwb.pl 

Monika Pazdan

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Księga Sędziów #warsztaty biblijne #kraków #Civitas Christiana Kraków #Anna Wajda
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej