Odliczamy dni do V Festiwalu KNS. Od teorii do praktyki! - 2

2021/09/22
2 Ecivitas slajder

24 i 25 września 2021 roku zapraszamy na „V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki”. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się dwie debaty eksperckie, a także warsztaty o wymiarze praktycznym. 

Główny cel Festiwalu to integracja środowisk związanych z Katolicką Nauką Społeczną, to także przestrzeń do dialogu dla przedsiębiorców, polityków, wykładowców akademickich i wszystkich tych którzy swoim działaniem tworzą przestrzeń, do wcielenia zasad KNS w praktykę społeczną. Pragniemy pobudzić świadomość społecznej dyskusji, która inspiruje do mądrego wykorzystania Katolickiej Nauki Społecznej wobec wyzwań we współczesnym świecie. Widzimy, jak Polacy są permanentnie karmieni podziałami, różnice są wzmacniane, a dialog redukowany. Jakie są źródła prawdziwych podziałów: kultura, ekonomia, a może społeczeństwo? Czy mają wyłącznie podłoże polityczne? O tym w I Debacie Eksperckiej.

W II Debatę Ekspercką zdecydowanie najchętniej wsłuchają się przedsiębiorcy. Będzie to dyskusja o nieprecyzyjności przepisów prawnych oraz instytucjonalności.

Podczas uroczystej gali  w pierwszym dniu festiwalu wręczone zostaną wyróżnienia „Bonum et Lucrum” (Dobro i zysk), dedykowane przedsiębiorcom, którzy służą dobru wspólnemu, aktywnie wspierając działania na rzecz relacji społecznych opartych na wartościach moralnych i szacunku do drugiego człowieka. Nagrodzona zostanie także najlepsza publikacja z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

 Zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie pod linkiem:

 https://festiwalkns.pl/wydarzenie/v-festiwal-katolickiej-nauki-spolecznej/

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką. Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. 

Przedstawiamy ekspertów V Festiwalu KNS:

- prof. Grzegorz Kucharczyk, profesor nauk historycznych, pracownik Instytutu Historii PAN. Autor wielu książek i wielu tekstów publicystycznych o tematyce historycznej.

- ks. prof. Arkadiusz Wuwer, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor i współautor publikacji z zakresu katolickiej nauki społecznej i ewolucji idei społecznych. Jeden z najwybitniejszych ludzi Śląskiego Kościoła.

- red. Rafał Ziemkiewicz, bystry analityk i obserwator. Przenikliwy komentator rzeczywistości. Nowoczesny endek.

- ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki UKSW. Sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE w latach 2008-2012.

Paweł Bochniarz, Prezes Value Tech Seed, przedsiębiorca, inwestor. Jest współtwórcą Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, a w przeszłości Dyrektor Doradztwa Innowacji w PwC.

dr Andrzej Pawluk, Wiceprezes Zarządu Grupa INCO S.A., nauczyciel akademicki SGH Warsaw School of Economics

ks. prof. Grzegorz Sokołowski, nauczyciel akademicki PWT we Wrocławiu. Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne 

Szczegółowy program:

Strona główna - Festiwal KNS

Wydarzenie będzie można śledzić online!

/uk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#debaty eksperckie #warsztaty #od teorii do praktyki #Bonum et Lucrum
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej