Odnaleźć swój kawałek Nieba na Ziemi

2014/06/13

Jak co roku ostrołęcka wspólnota „Civitas Christiana” uczestniczyła w Ogólnopolskiej Pielgrzymce naszego Stowarzyszenia na Jasną Górę. Zanim jednak oficjalnie rozpoczęła się Pielgrzymka naszego Stowarzyszenia, pojechaliśmy zwiedzić Park Miniatur Sakralnych na Złotej Górze w Częstochowie.

Tuż po wejściu powitała nas największa na świecie figura Papieża Polaka – św. Jana Pawła II (13,8 m). Sam Park to miniatury najpiękniejszych chrześcijańskich bazylik, sanktuariów z Ziemi Świętej, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Polski, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Turcji i Armenii, zgromadzonych w jednym miejscu by można było w ciągu jednego popołudnia poznać ich architekturę, bardzo ciekawe dzieje i historię objawień.

Spacerując alejkami Parku można zachwycić się pietyzmem wykonania miniatur, przemierzyć biblijne ogrody, spotkać postacie z Pisma Świętego, po prostu, odnaleźć swój kawałek Nieba na Ziemi.

M. Kusiak

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#park miniatur sakralnych #pielgrzymka #Złota Góra
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej