Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. “Społeczna Nauka Kościoła w praktyce zarządzania”

2018/04/19
dsc-0004a.jpg

W czwartek, 12 kwietnia, w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. “Społeczna Nauka Kościoła w praktyce zarządzania” współorganizowana z  Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana – oddział okręgowy w Krakowie. We wszystkich panelach konferencji łącznie wzięło udział prawie 40 uczestników, w tym praktycy biznesu, samorządu, NGO.

Konferencję otwarła JM Rektor Iwona Kłóska oraz dr Stanisław Ciupka – przewodniczący Oddziału „Civitas Christiana” w Bielsku Białej.

W trakcie  obrad plenarnych swój referat przedstawił ks. dr hab. Robert Nęcek, prof. UPJPII, który podczas swojego wystąpienia podkreślił coraz większą potrzebę bliskości oraz wspólnoty w zespołach pracowniczych. Ksiądz prof. Nęcek mówił również o potrzebie rozwoju etyki pracownika z naciskiem na odpowiedzialność.  Drugie wystąpienie w panelu plenarnym należało do dr. hab. Wiesława Wójcika, prof. PAN, które traktowało o prawdzie, pokorze oraz sprawiedliwości społecznej w odniesieniu do życia ks. Franciszka Blachnickiego. Na koniec referat wygłosił ks. Grzegorz Piątek SCJ, koordynator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców “Talent”, w którym przedstawił historię “Katechizmu Przedsiębiorcy” oraz współczesne metody pracy w duszpasterstwie przedsiębiorców. Jako przykład największego przedsiębiorstwa w Polsce, które realizuje w praktyce zarządzania Społeczną Naukę Kościoła, ks. Piątek podał Grupę Atlas.

W dyskusjach panelowych, które prowadzili dr Stanisław Ciupka i mgr Aleksander Sapiński, oprócz uczonych głos zabrali: członek zarządu powiatu bielskiego Pan Stanisław Pięta, radni z Czechowic-Dziedzic, radna z Lalik – Pani Wiesława Maria Gacek oraz przedstawiciele NGO i biznesu.

Oddział Okręgowy w Krakowie reprezentowali przewodniczący – Stanisław Pażucha oraz wiceprzewodnicząca – Bożena Pruska.

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks dr hab. Robert Nęcek #ks. Grzegorz Piątek #społeczna nauka kościoła #Wiesław Wójcik
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej