Finaliści OKWB z wizytą w Wilnie

2022/06/28
289597067 5847853365228712 5978669252080618142 n v2
Facebook.com/konkursbiblijny

Laureaci miejsc od czwartego do siódmego 26. finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wraz z opiekunami i koordynatorami konkursu wspólnie zwiedzają przepiękne Wilno. Pielgrzymkę ufundował anonimowy darczyńca związany z Fundacją Anioły Miłosierdzia i s. Michaelą Rak.

W sobotę, 25 czerwca autokar z laureatami finału 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz ich opiekunami i organizatorami konkursu, reprezentantami Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", dotarł do Wilna. Od momentu opuszczenia autokaru pielgrzymi brali (i nadal biorą) udział w wielu ciekawych atrakcjach związanych ze zwiedzaniem tego cudownego miasta. Nie brakowało czasu na wspólną modlitwę i udział w eucharystii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Warto wspomnieć, iż drugiego dnia uczestnicy pielgrzymki spotkali się z siostrą Michaelą Rak, dyrektorką wileńskiego hospicjum. 

Wczoraj na uczestników czekały kolejne atrakcje. Dzień rozpoczęli wspólną eucharystią w kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, spacerowali po zabytkowym zespole cmentarnym na Rossie, odwiedzili także Klasztor Sióstr Jezusa Miłosiernego w Wilnie - wyjątkowe miejsce, w którym namalowany został obraz Jezusa Miłosiernego. W Trokach pielgrzymi kosztowali specjałów kuchni Karaimskiej, by później w muzycznych nastrojach przepłynąć się katamaranem po jeziorze Galve i podziwiać XV-wieczny zamek gotycki Książąt Litewskich. Dzień zakończyli udziałem w koncercie organowym.

Nie wiemy, jakie jeszcze atrakcje czekają na uczestników pielgrzymki do Wilna, ale zapraszamy do śledzenia fanpage'a Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, gdzie regularnie publikowane są najnowsze informacje dotyczące wyjazdu i nie tylko!

Opracowano na podstawie materiałów zamieszczonych na fanpage'u Konkursu.

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#OKWB #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Michaela Rak #Fundacja Anioły Miłosierdzia #Wilno #e-civitas #news #Litwa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej