Opole: Otwarcie wystawy w ramach inicjatywy „Czas to miłość”

2021/08/31
Wystawa 1 v2

28 sierpnia w Piotrówce rozpoczęła się miesięczna seria działań  związanych z postacią Stefana kardynała Wyszyńskiego, zainicjowana przez miejscowy Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Całej inicjatywie przewodzi myśl z nauczania Prymasa „Czas to miłość”.  

W sali siedziby Odnowy Wsi w Piotrówce odbyło się otwarcie wystawy, która daje szansę lokalnym mieszkańcom do obcowania ze spuścizną Wielkiego Polaka. Wystawa utworzona z myślą ukazania zwiedzającym ponadczasowej nauki Prymasa.

Celem organizatorów jest zachęcenie do zwiedzania także młodego pokolenia, gdyż jej zadaniem jest  przekazywanie siły ducha Prymasa Tysiąclecia, która dla młodych ludzi może być inspiracją w pokonywaniu przeciwności. Jest także doskonałą  bazą z pomocami dydaktycznymi, która może posłużyć nauczycielom, katechetom do urozmaicenia lekcji i pogłębiania nauki oraz życiorysu Prymasa. Wszyscy z niecierpliwością oczekujmy daty beatyfikacji patrona Stowarzyszenia, a działania prowadzone przez Oddziały „Civitas Christiana” są nieocenioną okazją do przybliżenia Jego postaci, myśli i nauczania. Stefan kardynał Wyszyński, stał się w czasie swej posługi największym autorytetem moralnym w Polsce, a jego przydomek Prymas Tysiąclecia najpełniej to oddaje. Organizatorzy zamierzają przybyć na wystawę zorganizowanym grupom uczniowskim, po rozpoczęciu roku szkolnego.

O poszczególnych etapach inicjatywy „Czas to miłość” będziemy informować na łamach naszego portalu, który jest jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Alina Kostęska

/mwż

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Prymas #kardynał Stefan Wyszyński #beatyfikacja #Czas to miłość #Piotrówka #Opole
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej