Opole: Pamięć o Prymasie Tysiąclecia

2021/10/6
prymas stefan wyszynski

Chcąc popularyzować nauczanie Prymasa Wyszyńskiego, w kontekście religijnym i społecznym Civitas Christiana w Piotrówce podjęło akcje. 

Czas to miłość - program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Piotrówce. Celem podjętych działań było - upamiętnienie postaci Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pomysł i realizacja wypłynęła od przewodniczącej Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Piotrówce, pani Bronisławy Latochy. To ona zachęciła nauczycielkę katechezy panią Darię Kotas do przygotowania spotkań o bł. kard. Wyszyńskim. Uczestnicy wzięli udział w Mszy Św. w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, której przewodniczył ks. proboszcz Alojzy Piechota. Wspólnie modlono się w intencji obfitych owoców beatyfikacji Wyszyńskiego.

Prymas dla najmłodszych – zadaniem tego programu była prezentacja osoby Kardynała – jako tego który – szanował każdego człowieka i kierował się w życiu miłością oraz ukazanie roli Prymasa w dziejach Polski i przyswojenie najważniejszych informacji z jego życia.

Jak podkreślają organizatorzy młodzież klas starszych Szkoły Podstawowej w Piotrówce bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniach. Dla nich udział zakończył się konkursem wiedzy na temat życia i posługi kapłańskiej Prymasa. To piękne świadectwo owoców beatyfikacji patrona Stowarzyszenia w Piotrówce.

/uk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#edukacja #Prymas Tysiąclecia #szkoła
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej