Ostrołęcki opłatek z biskupem

2015/01/19

11 stycznia członkowie Oddziału Ostrołęckiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przybyli na coroczne spotkanie opłatkowe. Spotkanie otworzyła przewodnicząca Oddziału – kol. Maria Kusiak, która przywitała zebranych. Składając wszystkim życzenia nawiązała do czytań Ewangelicznych tej niedzieli czyli Chrztu Pana Jezusa. Mówiła: Cieszmy się z narodzin Dzieciątka Jezus, ale nauczmy się też żyć dla niego. On przyjmując chrzest z rąk człowieka zniżył się by być bliżej nas, ludzi. Zróbmy wszystko, by wzrastać do świętości i godnie Go przyjąć. Życzę wszystkim, by w naszych rodzinach nie zabrakło miejsca dla Niego. Następnie życzenia złożył obecny na spotkaniu Dyrektor Oddziału Okręgowego w Warszawie – kol. Tomasz Rzymkowski, życząc, by Nowy Rok 2015 był dla wszystkich rokiem szczęśliwym, pełnym miłosierdzia Bożego i wszelkich łask Bożych.

Po tym krótkim wstępie ceremonię, zgodnie z tradycją wigilijną, poprowadził ks. bp Tadeusz Bronakowski do spółki z asystentem kościelnym naszego Oddziału – ks. dziekanem Zdzisławem Grzegorczykiem. Po modlitwie i tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem wszyscy obecni zasiedli, by biesiadować, śpiewając nasze piękne, polskie kolędy.

Było to bardzo owocne spotkanie, na którym poruszono wiele tematów społecznych, bolączek dnia codziennego, warunków, w jakich musimy wspólnie z innymi podmiotami katolickimi walczyć o przyszłość naszej Ojczyzny.

Na koniec, ksiądz biskup życzył, by starczyło nam chęci i energii do pracy, jaką prowadzimy i aby przynosiła ona jak największe efekty. Powiedział: Zróbcie wszystko by ukazywać nasze prawdziwe korzenie, naszą tożsamość, kulturę. Niech Pan Bóg wspiera wasze działania i otwiera wasze oczy na prawdę.

Mariola Kusiak

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bronakowski #civitas christiana #opłatek #ostrołęka
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej