Ostrołęka. Powitanie obrazu kardynała Stefana Wyszyńskiego

2013/06/28

Ostrołęcki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” postanowił godnie przywitać obraz kardynała Stefana Wyszyńskiego, przywieziony z tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, który chwilowo zagościł w naszych progach. 28 maja, w rocznicę śmierci Kardynała, obraz został wystawiony w oknie naszego Oddziału i udekorowany kwiatami, by zwrócić uwagę społeczeństwa na wspaniałą postać, którą przedstawia. Następnie 24 czerwca zorganizowaliśmy spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia, z udziałem asystenta kościelnego ostrołęckiego Oddziału – księdza dziekana Zdzisława Grzegorczyka. Modliliśmy się o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, o kanonizację jego przyjaciela, a ukochanego przez świat papieża Jana Pawła II oraz o Boże błogosławieństwo dla naszego Stowarzyszenia. Modlitwę różańcową z rozważaniami Prymasa Tysiąclecia poprowadził Ksiądz Dziekan. Następnie była modlitwa o beatyfikację, a później członkowie oraz sympatycy Oddziału czytali teksty z nauczania Kardynała – tak bardzo bliskie nam obecnie, wciąż aktualne i pełne przesłań do narodu polskiego, do młodzieży i Polonii – które przepleciono tak ulubionymi przez Kardynała pieśniami Maryjnymi.

24 czerwca 2013 r., podczas spotkania modlitewno-formacyjnego poświęconego nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – ksiądz dziekan Zdzisław Grzegorczyk prowadzi modlitwę różańcową
24 czerwca 2013 r., podczas spotkania modlitewno-formacyjnego poświęconego nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – ksiądz dziekan Zdzisław Grzegorczyk prowadzi modlitwę różańcową

Przewodnicząca Oddziału, podsumowując część oficjalną spotkania, przytoczyła słowa kard. Wyszyńskiego: „Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy, i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to”, prosząc, aby zebrani przyjęli te słowa jako swoisty testament Kardynała, by zabrali je ze sobą do swoich domów, środowisk i wcielali w życie. Wyraziła również nadzieję, że to spotkanie jest dopiero początkiem dalszej współpracy nad ukazywaniem zarówno nauczania, jak i osoby kard. Stefana Wyszyńskiego.

Spotkanie zakończono przy wspólnym poczęstunku, żywą dyskusją nad usłyszanymi słowami skierowanymi do nas przez Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczestnicy spotkania zwrócili się z prośbą, by je powtórzyć w szerszym gronie, w kościele, gdyż tak ważne i mocne słowa trzeba przypominać współczesnemu światu, by uchronić go od zagłady. Postanowiono, że następne spotkania będą organizowane w kościele św. Antoniego Padewskiego.

 

 M. Kusiak (ec)

 

 

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#christiana #obraz #ostrołęka #Prymas #Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej