Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” wyrażające solidarność z Pasterzami Kościoła w Polsce

2019/08/14
projekt-bez-tytulu.png

W okolicach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wyraża swoją więź i solidarność z Pasterzami Kościoła w Polsce. Utożsamiamy się z podejmowanymi w ostatnim czasie wieloma głosami Biskupów w newralgicznych sprawach społecznych – zarówno na forum Konferencji Episkopatu Polski jak i przez poszczególnych Ordynariuszy Diecezjalnych.

Jako katolicy świeccy, zrzeszeni w ogólnopolskiej organizacji, wyrażamy głęboki niepokój w związku z propagandowymi lub quazi-prawnymi działaniami podejmowanymi przez niektóre środowiska społeczno-polityczne, godzącymi w wartości i symbole chrześcijańskie, a w szczególności w zamysł Boży o małżeństwie i rodzinie.

Jesteśmy przekonani, że szacunek należny wszystkim osobom i również odmiennym poglądom, nie usprawiedliwia milczenia i zgody na próbę zrewolucjonizowania współczesnej moralności i obyczajowości – w oderwaniu od wartości, z rugowaniem religii z przestrzeni publicznej.

Przed skutkami tego typu działań przestrzega nas Ojciec Święty Franciszek – o czym przypomniał J.E. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski  –  mówiąc: Ta rewolucja w obyczajach i moralności często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).

Zapewniamy o modlitwie w intencji Biskupów oraz całego Duchowieństwa w trudnym dla Nich, i dla nas, osób świeckich czasie. Chcemy, by podejmowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” liczne inicjatywy formacyjne i społeczne były pozytywną promocją wartości chrześcijańskich i uzasadniały chrześcijańską nadzieję.

                 W imieniu wszystkich Członków

Prezes Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

Tomasz Nakielski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #nmp #oświadczenie #slider #Wniebowzięcie nmp
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej