Otwarcie szlaku Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym - zapowiedź

2021/9/17
plakat B2

Już w sobotę (18.09) na terenie Lasów Kozłowieckich nastąpi otwarcie szlaku „Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym”. Mierząca blisko 23 km trasa biegnie od Kozłówki do Nasutowa i niemal w całości przecina teren Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego oraz jego otuliny.

Inicjatywa wyszła od Marcina Sułka, dyrektora Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie, do której wkrótce dołączyło Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a także, sprawujący nadzór nad Kozłowieckim Parkiem Krajobrazowym, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, który jako instytucja administrująca Kozłowieckim Parkiem Krajobrazowym zainteresowany jest wspieraniem wszelkich pożytecznych inicjatyw, łączących ze sobą zdrową aktywność i poszanowanie przyrody.

W zamierzeniu twórców wędrówka tą trasą powinna być nie tylko marszem, ale także pewnego rodzaju podróżą duchową, czemu sprzyjają rozmieszczone na ścieżce tablice z cytatami Prymasa Wyszyńskiego.

W sobotę (18.09) po uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem JE ks. Bp. Mieczysława Cisło, sprawowanej o godz. 10 w kaplicy Pałacu Zamoyskich w Kozłówce nastąpi symboliczne otwarcie trasy poprzez odsłonięcie pierwszej tablicy szlaku, a zaraz potem wystartuje I etap Rajdu Rowerowego „Poznaj Polskę” (Kozłówka – Dąbrówka).

Kolejnym ważnym wydarzeniem związanym z nowo otwartym szlakiem będzie spotkanie w Dąbrówce w Parku Dźwięków. W programie m.in.  wystąpienie dr hab. Przemysława Czarnka, prof. KUL, Ministra Edukacji i Nauki,  o szlaku opowiadać będzie  jeden z jego twórców - Krzysztof Wojciechowski z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, natomiast  Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, podzieli się swoim świadectwem o Prymasie Tysiąclecia. Po poczęstunku grupa rowerowa wyruszy na II etap rajdu biegnący z Dąbrówki do Nasutowa, a grupa piesza wyruszy na trasę Dąbrówka-Stary Tartak-Nasutów.

Wydarzenie wieńczyć będzie festyn rodzinny przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Wyszyńskiego w Nasutowie, w którego programie znajdują się m.in. występy uczniów ze szkoły w Nasutowie, miejscowej scholii, a także koncert zespołu COLOMBO. Rozstrzygnięty zostanie też Międzygminny Konkurs Plastyczny „Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci”. W Nasutowie odbędzie się także koncert pamięci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym udział wezmą Artyści Scen Lubelskich. Z tego miejsca grupa rowerowa wyruszy na trzeci, ostatni już etap rajdu, czyli w drogę powrotną do Dąbrówki, gdzie w Parku Dźwięków również odbędzie się festyn.

/uk

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej