Papież do Polaków o ochronie życia

2020/10/28
audiencja generalna

Papież zwrócił się podczas dzisiejszej audiencji generalnej do pielgrzymów przybyłych z Polski. Odniósł się do kwestii ochrony życia i zapewnił o modlitwie za osoby, które przyjmują i opiekują się każdym życiem. Za wzór postawił św. Jana Pawła II.

Franciszek powiedział:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Minionego 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi!

Dzień wcześniej papież w liście dotyczącym 50-lecia współpracy Stolicy Apostolskiej z instytucjami europejskimi wyraził nadzieję, że Stary Kontynent będzie miejscem, gdzie dba się o godność człowieka i chroni życie każdego człowieka, w każdym jego momencie.

 

źródło: www.vaticannews.va

zdjęcie: www.vaticannews.va

 /mz

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#aborcja #aborcja eugeniczna #papież Franciszek #pro-life #audiencja generalna
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej