Papież Franciszek w oczach dzieci

2014/1/14

W niedzielne popołudnie 22 grudnia 2013 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku ordynariusz włocławski Biskup Wiesław Alojzy Mering w towarzystwie księdza prałata Marka Kasika i przedstawicieli Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Turku wręczył nagrody przedszkolakom – laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Papież Franciszek w oczach dzieci”.  Na konkurs nadesłano 31 prac plastycznych z Malanowa, Władysławowa, Przykony, Piekar k/Dobrej i Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku. 

Laureaci konkursu wraz z rodzicami i organizatorami
Laureaci konkursu wraz z rodzicami i organizatorami

Jury pod przewodnictwem prof. UAM w Poznaniu dr hab. Hanny Ograbisz Krawiec z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu po obejrzeniu nadesłanych prac postanowiło przyznać następujące nagrody: wyróżnienie Natalia Jafra (3 lata), z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, wyróżnienie Wiktor Lewandowski (4lata), z Samorządowego Przedszkola nr 8 w Turku, III nagroda Zuzanna Podgórska (4 lata), z Samorządowego Przedszkola nr 8 w Turku., II nagroda Juliusz Wielkopolan (4 lata), z Przedszkola we Władysławowie, I nagroda Alan Danisz ( 5 lat), z Gminnego Przedszkola w Malanowie.

Uzasadniając werdykt jurorzy podkreślili, że mieli bardzo trudny wybór, ponieważ na konkurs wpłynęło wiele prac ciekawych pod względem plastycznym i oryginalnych pod względem treści. Nagrodzono prace, które w sposób oryginalny przedstawiały postać Papieża Franciszka.

Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering gratuluje laureatowi konkursu
Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering gratuluje laureatowi konkursu

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Maciej Konieczny – przewodniczący Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana u w Turku. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz Włocławski – przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, Zbigniew Bartosik, Starosta Turecki i Zdzisław Czapla, Burmistrz Miasta Turku.

Organizatorzy zapraszają już wszystkie przedszkolaki w 2014 roku do udziału w Ogólnopolskiej edycji konkursu plastycznego pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

 

Beata Michalak

 

Foto Maciej Konieczny

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej