Papież rozpoczął pielgrzymkę na Cypr i do Grecji

2021/12/2
pope g0bc1b599a 1920
Źródło: pixabay.pl

Papież 2 grudnia wyruszył na Cypr i do Grecji. Jest to 35. zagraniczna podróż Franciszka. 

Pielgrzymka potrwa do 6 grudnia. Główne cele podróży to rozwój dialogu ekumenicznego z prawosławiem, spotkanie ze wspólnotami katolickimi i orędzie pokoju dla Bliskiego Wschodu. Ważnym aspektem będzie też problem migracji ponieważ Papież spotka się z migrantami zarówno na Cyprze i w Grecji. Odwiedzi również symbol kryzysu migracyjnego w minionych latach czyli wyspę Lesbos. 

W przesłaniu do mieszkańców odwiedzanych krajów Franciszek powiedział, że ich ziemie zostały "pobłogosławione przez historię, kulturę i Ewangelię". Logo wizyty na Cyprze przedstawia kontur wyspy, a na jego tle profile Franciszka i świętego Barnaby, patrona Cypru. Jest też gałązka oliwna i kłos zboża, symbole pokoju i komunii. Hasłem podroży są słowa "Umacniajcie się nawzajem w wierze". W logo wizyty w Grecji przedstawiono Kościół jako łódź płynącą przez wzburzone morze, a jej motto brzmi: "Otwórzmy się na niespodzianki Boga".

Pielgrzymka odbędzie się śladami Jana Pawła II, który odwiedził Ateny w 2001 roku oraz Benedykta XVI, który był na Cyprze w 2010 r. 

 

Źródło: niedziela.pl 

 

/ut

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Franciszek #pielgrzymka #Cypr #Grecja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej