Patron Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w oczach uczniów zielonogórskich podstawówek

2013/07/10

Od maja tego roku Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” ma swego patrona, kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji już w kwietniu Oddział w Zielonej Górze zorganizował konkurs plastyczny poświęcony osobie Prymasa Tysiąclecia, pt. „Prymas Wyszyński w oczach dzieci”.

Brały w nim udział dzieci ze szkół podstawowych, z klas IV– VI. Regulamin dopuszczał nadesłanie z każdej szkoły sześciu najlepszych prac wykonanych w dowolnej technice. Do konkursu zgłoszono 13 prac, które reprezentowały bardzo wysoki poziom, przedstawiały różnorodne ujęcia postaci Prymasa i dowodziły talentu plastycznego i wyobraźni uczestników. Wszystkie prace konkursowe zostały umieszczone w antyramach i wystawione w siedzibie Oddziału przy ul. Krawieckiej.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczano wszystkim uczestnikom 25 czerwca. Nie przyznano miejsc ze względu na bardzo wyrównany poziom. Nauczyciele monitorujący konkurs w szkołach otrzymali podziękowania i drobne upominki. Zarówno uczestnicy, jak i nauczyciele podkreślali chęć udziału w kolejnych podobnych przedsięwzięciach.

 

M. SZ. (ec)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#góra #konkurs #Prymas #zielona
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej