Powrót pogaństwa. Zaproszenie na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem

2023/02/22
332759066 870072007625940 1648520966449633564 n

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie z Prof. Grzegorzem Kucharczykiem zatytułowane „Powrót pogaństwa – ubiegły wiek i słuszny niepokój Prymasa Wyszyńskiego, aktualny dziś”. Spotkanie odbędzie się 27.02.2023 r. o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Józefa Bema 1/5 w Lublinie.

Wykład i panel z udziałem gościa specjalnego połączony będzie z promocją publikacji wydawnictwa Instytutu Wydawniczego PAX „Ks. Stefan Wyszyński. Miłość i sprawiedliwość społeczna. Rozważania społeczne”. Niezwykle ważna i inspirująca lektura stanowi zbiór studiów społecznych autorstwa Stefana Wyszyńskiego. Pragnąc przypomnieć wielkie dziedzictwo duchowe i kulturowe, które pozostawił autor, chcemy jednocześnie przypomnieć jak ważną i sprawiedliwą wartością jest nauczanie społeczne Kościoła i wskazać na nadzwyczajną aktualność nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Niezmiernie miło nam jest przypomnieć, że to właśnie nasz gość, Pan Prof. Grzegorz Kucharczyk był jednym z pierwszych „recenzentów” i czytelników, bowiem przygotował  słowo wstępu do publikacji.

Prof. Grzegorz Kucharczyk – historyk, pisarz i publicysta, profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Historii PAN oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Prorektor ds. Nauki).

Działalność Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#prof. Grzegorz Kucharczyk #Miłość i sprawiedliwość społeczna #Wyszyński #IW PAX #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Civitas Christiana Lublin
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej