Prudnickie spotkanie z myślą Błogosławionego Prymasa już po raz 35. - relacja i fotogaleria

2023/06/19
DSC02337 v2
Fot. Mariusz Huk

18 czerwca br. już 35. raz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” spotkali się w klasztorze Franciszkanów w Prudniku Lesie w ramach środowiskowej pielgrzymki do jednego z miejsc uwięzienia swego patrona. Tym razem wspólnie modlili się i rozważali myśl Błogosławionego Stefana, przedstawiciele Oddziałów z Prudnika, Gliwic, Katowic, Kluczborka, Opola i Wrocławia.

Spotkanie, jak co roku, rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Grocie Lurdzkiej przy prudnickim klasztorze Franciszkanów. Przewodnicząca Oddziału Okręgowego w Opolu Alina Kostęska w swoim wprowadzeniu zwróciła uwagę na fakt, iż między okolicznościami uwięzienia w tym miejscu Prymasa, a dniem dzisiejszym zmieniło się wiele, wrócili tu Franciszkanie, Prymas jest błogosławionym Kościoła, a my możemy się tu spotykać i modlić właśnie.

Ofiarę Mszy Św. celebrował ks. dr Łukasz Florczyk, wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, przyjaciel i współpracownik naszego stowarzyszenia, współpracujący z „Civitas Christiana” w ramach etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W ramach homilii dokonał wprowadzenia w zagadnienie, które rozwinął szczególnie w późniejszej konferencji przeprowadzonej w Sali Pamięci Prymasa w klasztorze. Tematem wiążącym oba elementy prudnickiej nauki księdza doktora były podobieństwa miedzy cierpiącym Jezusem a więzionym kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Bardzo cenne było osobiste świadectwo kaznodziei, który postać błogosławionego odkrył w nieoczekiwany dla siebie sposób. Już wkrótce na naszym portalu postaramy się państwu przedstawić zapis audio z tego spotkania i zapraszamy do śledzenia naszego medium.

Jak co roku uczestnicy pielgrzymki odwiedzili celę Prymasa, w której przebywał jako więzień. Nie zabrakło również złożenia kwiatów i wspólnej modlitwy przed pomnikiem Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który upamiętnia jego pobyt w tym miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

/mdk

CCH 4989 2 kwadrat

Piotr Sutowicz

Historyk, zastępca redaktora naczelnego, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Prudnik Las #Prymas Wyszyński #ks. dr Łukasz Florczyk #Alina Kostęska #Prudnik
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej