W momencie dziejowym, w którym narasta spór intelektualny wokół tego, co jest dziedzictwem europejskim "Religia grecka" Waltera Burkerta to klucz do tego jak mamy do niego podchodzić.
W momencie dziejowym, w którym narasta spór intelektualny wokół tego, co jest dziedzictwem europejskim "Religia grecka" Waltera Burkerta to klucz do tego jak mamy do niego podchodzić.
W kolejnym odcinku z serii felietonów Piotr Sutowicz zdecydowanie za krótko porusza temat, od którego aż huczy ostatnio w mediach. Posłuchajcie o antysemickich wrzutkach w mediach: "afera" Sikorski, Olejnik, Applebaum.
O święcie demokracji w państwie, które demokrację wprowadziło już w wielu państwach, opowiada Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku cyklu felietonów "(Za)krótko".
Czy w mediach potrzebni są dziennikarze? Nawiązując do "wywiadu" z Wisławą Szymborską nad tym problemem zastanawia się Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku "(Za)krótko".
Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku serii felietonów "(Za)krótko" martwi się o sposób traktowania Tuska przez polityków UE i USA.
Rozrost tej klasy miał być zjawiskiem negatywnym, grożącym radykalizacją polityczną. W Europie i świecie Zachodu faktycznie do takiej radykalizacji doszło. Jej objawem był rozrost dwóch fundamentalistycznych opcji społeczno-religijnych, a mianowicie skraj…
W najnowszym (Za)krótko Piotr Sutowicz rozprawia się z kolejną z operacji propagandowych prowadzonych za pomocą wrzutek. I wyjaśnia czemu ona służy.
Ustrój, którego reprezentanci zamordowali księdza, niby umarł, niby przeszedł do historii, czy też jak powiedziała pewna aktorka 4 czerwca 1989 roku „skończył się”, ale chyba tak nie do końca.
W tym odcinku (Za)krótko Piotr Sutowicz rozprawia się z wrzutami medialnymi i polityką "przykrywkową".
Piotr Sutowicz w kolejnym odcinku (Za)krótko z troską pochyla się nad dalszym losem demokracji w Polsce. Posłuchajcie nowego odcinka!