Piotr Sutowicz

Piotr Sutowicz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wicenaczelny Kwartalnika Civitas Christiana. Historyk, publicysta.

Sutowicz: Turniej cieni
2022/10/22

Chciałbym żeby informacje, które dostaję były prawdziwe, żebym nie musiał zgadywać co czym jest, ale wiedział jak się rzeczy mają.

Sutowicz: Polityka historyczna to też polityka
2022/11/23

Kilka tygodni temu nowym wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy został Andriej Melnyk, noszący to samo imię i nazwisko, co jeden z bardziej radykalnych przywódców OUN. Poglądy ministra Melnyka są szczególnie trudne do zaakceptowania dla Polaków.

Sutowicz: Co by było gdyby …? Rakiety w Przewodowie na spokojnie
2022/11/22

Tak naprawdę nie da się całkiem „na spokojnie” pisać o wydarzeniach z Przewodowa, skutkujących dwoma ofiarami śmiertelnymi, których wcale nie powinno być. - niebezpieczne przemyślenia Piotra Sutowicza.

Wystawa o twórczyni znaku „Rodła” w Opolu
2022/11/18

W opolskim Muzeum Uniwersyteckim przy placu Kopernika 4, od 16 grudnia można oglądać wystawę poświęconą Janinie Kłopockiej, twórczyni znaku „Rodła”.

Peregryny rozdane po raz XIX
2022/11/18

Tegoroczna gala pokazała jak ważną rolę na społecznej mapie Opola odgrywa nagroda, której patron - XIV wieczny kaznodzieja oraz inkwizytor - słynął przede wszystkim z wielkiej sprawiedliwości, a ta cecha łączy wszystkich Laureatów.

Sutowicz: Lit jeszcze raz, czyli dodatkowe poszlaki odnośnie wojny na Ukrainie
2022/11/17

Afganistan i Ukrainę łączy między innymi lit, a właściwie jego duże zasoby.

Sutowicz: Czy Chinom opłaca się wojna na Ukrainie?
2022/11/14

W fachowych publikacjach i na nie rzucających się w oczy stronach internetowych można przeczytać dane dotyczące surowców naturalnych znajdujących się na Ukrainie.

Sutowicz: Niepodległość istnieje przez kulturę
2022/11/9

Każdy naród posiada swą odrębną od innych, specyficzną kulturę. Oczywiście często jego kultura jest podobna do kultur innych, pokrewnych narodów, nigdy jednak nie będzie ona identyczna.

Sutowicz: Od "nikt" do "ktoś" – narodziny narodu
2022/11/8

Piotr Sutowicz: Punktem wyjścia dla niniejszego tekstu jest stare zdjęcie, które czytelnicy widzą powyżej tekstu. Jest ono dla mnie ważnym symbolem, bo pokazuje znacznie więcej niż tylko to, co widać gołym okiem.

Sutowicz: Grigorij Potiomkin i jego (nie tylko) chersońskie perturbacje
2022/10/31

Rosjanie w pewnej kwestii pomogli Ukraińcom co do kierunku ich polityki historycznej i pogodzili się z własną klęską w tym względzie.

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej