Piotr Sutowicz 2

Piotr Sutowicz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wicenaczelny Kwartalnika Civitas Christiana. Historyk, publicysta.

(Za)krótko: red. Sutowicz tym razem zgadza się z Müllerem
2022/1/10

"Raport o stanie Kościoła" - książka kard. Gerharda Müllera, która skłoniła redaktora Sutowicza do stworzenia kolejnego odcinka z serii (ZA)krótko.

(Za)krótko: od Marine Le Pen do karnawałowego syrena Ariela
2022/1/19

Wywiad Marine Le Pen dla "Tygodnika Solidarność" oraz rozmowa z syrenem Arielem w porannym paśmie śniadaniowym jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Co mają ze sobą wspólnego?

Studio Wrocław: Po co nam konstytucja?
2022/1/10

Zapraszamy na rozmowę z dr hab. Arturem Ławniczakiem, w której poruszamy temat Konstytucji. Czy jest ona napisana z sensem? Jak ją rozumieć i interpretować?

(ZA)krótko: W 100. rocznicę wydania "Rycerza Niepokalanej"
2022/1/11

Święty Maksymilian Maria Kolbe to postać, której działalność i przesłanie życia są stale aktualne. Wiedział, że katolicy nie mogą oddać miejsca tym, którzy do kościoła mają dystans. Niedawno świętowaliśmy 100-lecie wydania "Rycerza Niepokalanej" - pierwsz…

Co łączy Boże Narodzenie, A.Mickiewicza, J.Scheflera i J. Boeheme?
2021/12/23

24 grudnia to urodziny... czyje? Nie dajmy się nabrać. Adama Mickiewicza oczywiście. Wieszcz był bardzo związany z tradycjami, tak samo jak J. Schefler i A. Silesius. O ich znaczeniu w dzisiejszych czasach jak zawsze (za)krótko Piotr Sutowicz!

Studio Wrocław: Węgrzy a Polacy podczas Powstania Węgierskiego
2021/12/7

W Studio Wrocław kontynuują rozmowę o Powstaniu Węgierskim! Tym razem rozmowa o tych wydarzeniach z Polskiej perspektywy.

(Za)krótko: Źródła kryzysu migracyjnego [nagranie]
2021/11/24

Sytuacja na wschodniej granicy Polski nadal jest napięta. Jakie są jej przyczyny? Dlaczego migranci nie chcą wracać do domów? Odpowiedzi na te pytania udziela Piotr Sutowicz.

Studio Wrocław: Powstanie Węgierskie [nagranie]
2021/11/24

Powstanie Węgierskie - Jak dzisiaj postrzegamy wydarzenia z 1956 roku? Gaspara Keresztesa pytał Piotr Sutowicz.

Trudna jest ta mowa
2021/11/17

Ostatni czas dostarczył nam sporo emocji, do tego w dobrym tego słowa znaczeniu. Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego tak przez nasze środowisko oczekiwana i wymodlana stała się faktem. Nasz Patron został wyniesiony do chwały ołtarzy. Tym razem pandemia nicz…

(Za)krótko...: Archimedes, a wypominki
2021/11/4

Odkrycie Archimedesa kojarzy się ze słynną historią wybiegnięcia prosto z wanny na ulice. W miesiącu listopadzie często czytane są wypominki. Wydaje się, że tych dwóch zdań nic nie łączy, a jednak związek pomiędzy nimi znalazł Piotr Sutowicz.

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej