CCH 4989 2 kwadrat

Piotr Sutowicz

Historyk, zastępca redaktora naczelnego, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Sutowicz: Umknęła mi ważna rocznica
2024/7/2

Część zdrajców targowickich została ukarana przez suwerena, czyli świeżo obudzony do życia narodowego lud Warszawy i Wilna, już dwa lata po tamtych wydarzeniach.

(Za)krótko: Są wakacje, więc będzie o szkole
2024/6/27

Piotr Sutowicz w ostatnim (Za)krótko w tym "sezonie" podejmuje temat szkolnictwa i edukacji młodzieży. Dlaczego teraz? Posłuchaj!

Sutowicz: Wilk i Zając, czyli filmy, których nie oglądała Barbara Nowacka
2024/6/21

Wyczytałem w mediach, że pani Barbara Nowacka, kierująca w rządzie i państwie sprawami oświaty, oświadczyła, że podjęła decyzję o redukcji lekcji religii do wymiaru jednej godziny w tygodniu, tudzież łączeniu klas szkolnych dla potrzeb katechizacji.

(Za)krótko: O ministerstwie szybkich rozwodów bez sądu
2024/6/21

Po co zawierać małżeństwo? Czy to się w ogóle opłaca? Zobacz najnowszy odcinek (Za)krótko na kanale YT Civitas Christiana TV!

Wrocław – Warszawa wspólna sprawa, czyli wojny z krzyżem ciąg dalszy
2024/6/21

6 czerwca Rada Miasta Wrocławia zaapelowała do Prezydenta Miasta Jacka Sutryka o wprowadzenie zarządzenia, na podstawie którego zostanie wprowadzony w Urzędzie Miasta Wrocławia standard, że przestrzenie Urzędu są miejscami neutralnymi religijnie.

Prudnik – Civitas Christiana modliło się o kanonizację Prymasa Tysiąclecia
2024/6/18

W niedzielę 16 czerwca b.r. w Prudniku-Lesie, jednym z miejsc uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, już po raz 36. środowisko „Civitas Christiana” spotkało się w ramach Prudnickich Spotkań Modlitewno-Refleksyjnych.

Targowica. Biały Kruk przypomina klasyczną pozycję o dziejach zdrady
2024/6/17

Czy w dzisiejszych czasach stara, polska historiografia może być pomocna w analizie rzeczywistości politycznej? W zasadzie wszyscy, lub prawie wszyscy, na tak postawione pytanie z przyzwoitości odpowiedzą pozytywnie i jeszcze dla animuszu co bardziej inte…

(Za)krótko: O kłopotach Tesli. Co z tą rewolucją?
2024/6/14

Zakrętki, których nie da się odczepić i inne rewolucyjne pomysły Unii Europejskiej. O tym wszystkim wysłuchacie w najnowszym odcinku z serii (Za) krótko, który jest już dostępny na kanale Civitas Christiana TV!

(Za)krótko: O wolnych niedzielach i wyborach
2024/6/7

Wolne niedziele to temat często podejmowany przez polityków w kampaniach wyborczych. O kim mowa tym razem? Nowy odcinek serii felietonów "(Za) krótko" już dostępny na kanale YT Civitas Christiana TV!

„Sztuka i Naród” – więcej niż czasopismo
2024/6/3

Jeszcze w ubiegłym roku do rąk szczególnie zainteresowanych czytelników trafił niemal 800-stronnicowy, opasły tom publicystyki. Mowa o antologii pisma konspiracyjnego „Sztuka i Naród”. Tom został opublikowany przez trzy podmioty: „Eviva L’arte”, Instytut …

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej