Prymas znów w Kozłówce - zaproszenie na 4 marca

2023/02/27
AK Z2

Akademia Kozłowiecka, nawiązująca do wykładów bł. Stefana Wyszyńskiego w Kozłówce w latach okupacji niemieckiej, organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce od 2018 roku. Jej rozwój jest możliwy dzięki realizowanemu przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” projektowi Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego.

Już w sobotę, 4 marca 2023 roku, odbędzie się XI Akademia Kozłowiecka. Data nie jest przypadkowa, tego dnia obchodzić będziemy 77. rocznicę prekonizacji ks. dra Stefana Wyszyńskiego przez papieża Piusa XII na biskupa ordynariusza diecezji lubelskiej. Podczas najbliższej Akademii pragniemy także przypomnieć o zbliżającej się 60. rocznicy ogłoszenie Encykliki „Pacem in Terris” Jana XXIII.

Akademię Kozłowiecką rozpoczynamy o godz. 10:00 Mszą Świętą w kaplicy pałacowej. W kaplicy pałacowej zostanie także otwarta wystawa poświęcona Encyklice „Pacem in Terris” oraz relacjom Prymasa Tysiąclecia z Papieżem Janem XXIII.

Kolejnym punktem Akademii będą wykłady:

Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego opowie nam o relacjach Kardynał Stefan Wyszyński z Janem XXIII na podstawie wypowiedzi Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejny temat, Przesłanie Stefana Kardynała Wyszyńskiego do prawników przedstawi ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, prorektor ds. misji Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.

Rozumienie pokoju w świetle Encykliki „Pacem in Terris” Jana XXIII , to temat wystąpienia ks. dr Krzysztofa Stoli, asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Prezentacji Aktualności encykliki „Pacem in Terris” oraz prezentacji ostatniego numeru Kwartalnika Społeczeństwo dokona Pan Kamil Sulej, Prezes Fundacji Civitas Christiana. Ostatniej, ale równie ważnej prezentacji zatytułowanej Człowiek, jako twórca i strażnik kultury. Śladami miejsc świętych i pamiątkowych po Lasach Kozłowieckich, dokona Pan Michał Sieczka. Następnie udamy się na zwiedzanie ekspozycji muzealnej, na której czeka nas niespodzianka, a po „trudach” zwiedzania na uczestników spotkania oczekiwać będzie posiłek. 

Zachęcamy do zgłoszenia udziału w Akademii, która z inicjatywy lokalnej stała się inicjatywą, która przyciąga uczestników z różnych odległych krańców Polski. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego na adres cmpw@civitaschristiana.pl lub telefonicznie w formie wiadomości SMS na numer 723 850 038. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak wyglądały pierwsze inauguracje Akademii Kozłowieckiej, możemy zobaczyć w relacji z 2019 roku

 

Działalność Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

/mdk

Sulek v2

Marcin Sułek

Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Kolekcjoner pamiątek związanych z Prymasem Tysiąclecia.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#akademia kozłowiecka #Muzeum Zamoyskich w Kozłówce #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Iwona Czarcińska #ks. prof. Mirosław Sitarz #ks. dr Krzysztof Stola #Michał Sieczka #Pacem in terris #Kamil Sulej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej