Recytacje na pamiątkę początku pontyfikatu

2014/10/17

15 października, w przeddzień rocznicy początku pontyfikatu św. Jana Pawła II, młodzież ostrołęckich szkół średnich spotkała się, by zmagać się z poezją Karola Wojtyły, naszego wielkiego rodaka, który miał olbrzymi wpływ na przemiany w naszym kraju, który niósł nam miłość, poczucie bezpieczeństwa i chęć do działania. IMG_8898To on pokazał młodzieży, jak bardzo jest potrzebna państwu i Kościołowi, jak bardzo liczy na nich, jak ważne jest, by ich życie było przepełnione wartościami płynącymi z Dekalogu. W swojej poezji zawarł wiele przesłań i wskazówek, które dopiero teraz do nas docierają i wciąż nas zaskakują. Jest to swoisty testament i powinniśmy wszystko zrobić, by go wypełnić. Postawił wysoko poprzeczkę, ale każdy z nas dąży do świętości, zróbmy więc wszystko, by podołać wyzwaniu. Mówił do nas: „nie lękajcie się”, „budujcie civitas christiana”, prosił: „niech zstąpi Duch Twój na tę Ziemię i odnowi jej oblicze”. Czy to mało? Weźmy to sobie do serca i odważnie ruszmy w drogę.

Do konkursu przystąpiło 15 finalistów, których oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski – poeta, polonista, ks. Łukasz Gołaszewski – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego, Edyta Maria Pliszka Późniewska – polonistka, norwidolog i Maria Jolanta Kusiak – organizator konkursu.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i wszyscy uczestnicy finału zasługiwali na nagrodę, jednak jury po długich i trudnych obradach wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Martyna Gajak,
II miejsce Aneta Głażewska i Iwona Żywica,
III miejsce – Klaudia Tomczak i Mateusz Wojtkowski
oraz przyznało wyróżnienia Magdalenie Duszak, Justynie Tulskiej i Justynie Zawadzie.

Sponsorami nagród, w postaci pięknych albumów z pontyfikatu św. Jana Pawła II, były: Urząd Miasta w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, za co serdecznie dziękujemy.

M. Kusiak

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #konkurs #ostrołęka #poezja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej