Rekolekcje w Świętej Wodzie, dzień trzeci

2014/03/20

Wycieczka do Białegostoku wypełniła pielgrzymom większość czasu trzeciego dnia rekolekcji. Przewodnikiem po mieście był członek miejscowego oddziału „Civitas Christiana” Tomasz Filipowicz. W pierwszej kolejności przybyli obejrzeli Pałac Branickich i pomnik spalonej synagogi, którym jest zniszczona kopuła świątyni.

Podczas dalszego spaceru po mieście uczestnicy wycieczki zobaczyli zdjęcia starego Białegostoku w gablotach wmontowanych w kamienne okręgi, ustawione obok Ratusza. Potem zwiedzili Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ostatnim punktem na mapie odwiedzanego miasta było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie mieści się krypta bł. ks. Michała Sopoćki. Biografię tej postaci i historię przypisywanego Miłosierdziu Bożemu ocalenia Białegostoku od wybuchu cystern z chlorem w 1989 roku opowiedział ks. Andrzej Kozakiewicz, kustosz Sanktuarium. Przedtem odprawiona została msza święta sprawowana przez ks. dr. Dariusza Wojteckiego, który w murach Sanktuarium wygłosił także ostatnią konferencję, tym razem o łakomstwie, jak nazywał rekolekcjonista czwarty z grzechów głównych.

Uczestnicy rekolekcji wrócili do Domu Pielgrzyma. Po ostatnim wspólnym posiłku zebrali się obok groty ze źródełkiem cudownej wody na pożegnalną modlitwę i ostatnie grupowe zdjęcie z kustoszem Sanktuarium ks. Alfredem Butwiłowskim. Potem odjechali do swoich domów napełnieni Bożym Słowem i zrelaksowani dobrą pogodą oraz pełną malowniczych widoków okolicą.

Marcin Motylewski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Białystok #Butwiłowski #civitas christiana #rekolekcje #Święta Woda #synagoga #wojtecki
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej