Relacja z XXIV Targów Wydawców Katolickich w Lublinie

2023/11/28
stoisko1
Fot. Marcin Sułek

W minioną sobotę zakończyły się XXIV Targi Wydawców Katolickich w Lublinie. Trwająca od czwartku trzydniowa impreza odbywała się w gmachu Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wydarzenie wróciło w takiej skali po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Targi zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

W czwartek uroczystego otwarcia Targów dokonali wspólnie ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, prorektor ds. administracyjnych KUL, Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski oraz Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Ks. prof. Sitarz powiedział przy tej okazji m.in.: „Książka zawiera słowa. Słowa o rzeczywistości i słowa o tym Słowie, które było na początku. Przez które wszystko się stało. A bez niego nic się nie stało. I dlatego też bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za to, że możemy tutaj na KUL-u mieć przegląd wszelkich wydawnictw katolickich i każdy może podejść, obejrzeć i kupić sobie coś, co go interesuje (…) W tym czasie, w którym dążymy do osiągnięć cywilizacyjnym, do wchłonięcia wszelkich działań za pośrednictwem internetu, książka jest nadal aktualna. I książka ubogaca nasze człowieczeństwo. I dlatego też dziękując organizatorom i wydawcom życzę, aby jak najwięcej książek trafiło do ludzi i jak najwięcej ludzie współcześni czytali książek. Szczęść Boże!”

Trwające od czwartku do soboty wydarzenie było frekwencyjnym sukcesem, a w Targach wzięło udział kilkanaście wydawnictw. Nie zabrakło spotkań z autorami, a wśród odwiedzających można było spotkać zarówno całe rodziny z dziećmi, młodzież akademicką, entuzjastów literatury czy osoby poszukujące przedświątecznych okazji cenowych. W gronie wystawców bogatą ofertę przygotował także Instytut Wydawniczy PAX. Prócz znanych i cenionych od lat tytułów (m.in. pełna oferta książek Zofii Kossak), sporym zainteresowaniem cieszyła się nowa oferta publikacji z zakresu katolickiej nauki społecznej (Daniel K. Finn „Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna”, D. Sorrentino „Ekonomia człowieka”) oraz spuścizny bł. Stefana Wyszyńskiego („Miłość i sprawiedliwość społeczna”). 

Targom towarzyszyła także wystawa poświęcona katolickiej nauce społecznej i Prymasowi Tysiąclecia, przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  w ramach działalności Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego.

 

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Stowarzyszenie Wydawców Katolickich #Targi Wydawców Katolickich #Lublin #IW PAX #ks. prof. Mirosław Sitarz #Robert Gmitruczuk #Zbigniew Wojciechowski
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej