Rozpoczęło się XV Spotkanie Młodych z Biblią

2022/05/12
Wydarzenia

W Częstochowie rozpoczęło się XV Spotkanie Młodych z Biblią. Uczestniczy w nim ponad sto osób – uczniów i katechetów. Nad całością czuwają koordynatorzy diecezjalni Konkursu.

Spotkanie Młodych z Biblią jest okazją do zgłębienia treści Pisma Świętego podczas warsztatów, które poprowadzi dla uczestników ks. dr Roman Mazur SDB oraz poznania nowych osób. Spotkanie zawsze organizowane jest w okolicach 13 maja, by w sposób symboliczny przypominać o cudzie ocalenia życia papieża Jana Pawła II, który na Jasnej Górze pozostawił jedną z najcenniejszych relikwii - przestrzelony pas swej papieskiej sutanny.

W programie, o godzinie 13.30, przewidziana jest wspólna Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej, której będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Około godziny szesnastej uczestnicy spotkają się na wspólnej modlitwie w kaplicy św. Jana Pawła II oraz staną się częścią spotkania ze świadkiem życia Prymasa oraz Papieża. Spotkanie zostanie zakończone uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II i zdjęciem przy pomniku bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Warto przypomnieć, iż Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijne organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" nieprzerwanie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zakres merytoryczny każdej edycji jest inny, ale dzięki temu skłania młodych ludzi do zgłębiania treści Pisma Świętego. Tegoroczna edycja oparta została na treści Księgi Jeremiasza oraz Pierwszym i Drugim Liście św. Piotra. Etap diecezjalny wyłonił trzyosobowe reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy 30 i 31 maja będą przystępowali do etapu ogólnopolskiego OKWB w Niepokalanowie.

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #OKWB #Spotkanie Młodych z Biblią #Częstochowa #Jasna Góra
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej