Społeczna Krucjata Miłości na Jasnej Górze

2022/04/28
jasna gora monastery in czestochowa poland 1
Fot. Freepik.com/philbird

Podczas środowego nocnego czuwania, w ramach comiesięcznego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa, na Jasnej Górze mówiono o stale aktualnym trzecim punkcie "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" kard. Wyszyńskiego. Spotkanie modlitewne wpisało się w bezpośrednie przygotowania do ogólnopolskiego dziękczynienia za dar beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, które odbędzie się już 3 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Środowe spotkanie modlitewne na Jasnej Górze  poruszyło temat relacji międzyludzkich. Było zachętą do tego, by zawsze o innych mówić życzliwe, nie czynić rozdźwięku między ludźmi, a także by jednoczyć wszystkich nie tylko sercem, ale i słowem. W ramach spotkania konferencję wygłodził Maciej Szepietowski, prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", które jest współorganizatorem czuwań Z bł. Prymasem czuwamy w Domu Matki, które odbywają się cyklicznie w nocy z 27 na 28 dzień miesiąca.

Prymas zachęca nas, aby słowo, które kierujemy do drugiego człowieka, było napełnione treścią. Treścią, która niesie w sobie życzliwość, szlachetność i troskę o dobro wspólne - mówił M. Szepietowski.

W trakcie wystąpienia widoczna była zachęta do tego, by używać słów właściwie do ich znaczenia i sytuacji; by nie rzucać ich lekkomyślnie; by zdać sobie sprawę z tego, że każde - nawet najmniejsze słowo jest CZYNEM, ponieważ za nim idą konkretne konsekwencje. 

Maciej Szepietowski skupił uwagę wokół całości przesłania "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" kard. Wyszyńskiego, jako najpiękniejszego dowodu na troskę Prymasa o nieustanny rozwój człowieka. Podkreślił, iż jej rdzeniem jest fundament nauczania, które opierało się na godności człowieka w czasie prób jego dehumanizacji i totalitarnych zawłaszczeń.

Źródło: Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Beata Mackiewicz reprezentująca Instytut Prymasa Wyszyńskiego przypomniała, że "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" to projekt jak być dobrym człowiekiem. O. Marian Waligóra, opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej zwrócił uwagę, że to właśnie kard. Wyszyński dał nową inspirację do ożywienia apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze.

Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej - apelował niegdyś Prymas Wyszyński.

Opracowano na podstawie  www.jasnagora.com

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ABC Społecznej Krucjaty Miłości #Prymas #Prymas Wyszyński #Wyszyński #Maciej Szepietowski #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #Jasna Góra
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej