Spotkanie: “Rodzina jest najważniejsza!” w Olsztynie

2017/10/17
dsc-0894.jpg

17 października 2017 r. Odział Okręgowy w Olsztynie zakończył cykl warsztatów mających przybliżyć młodzieży z XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie zagadnienia Katolickiej Nauki Społecznej w kontekście rodziny.

Uczniowie odkrywali pod okiem eksperta ks. dr Michała Tunkiewicza, czym powinna charakteryzować się polityka prorodzinna, dostosowana do naszych czasów, uwzględniająca wskazania Nauczania Społecznego Kościoła.

Szkoła nie może dobrze funkcjonować bez aktywności uczniów, podobnie jak demokracja – bez uczestnictwa obywateli. Ale kompetencji społecznych i obywatelskich nie da się zdobyć słuchając, gdy o nich mówi nauczyciel. Aby je w sobie wykształcić, trzeba naprawdę coś robić – samodzielnie, w małych zespołach, z całą klasą, z uczniami z innych klas. Oddział Okręgowy w Olsztynie stworzył taką przestrzeń, gdzie młodzi ludzie uczyli się współdziałania, planowania zadań i odpowiedzialności za ich wykonanie. To szkoła stanowi główną scenę życia publicznego, gdzie ci młodzi ludzie mogą przygotować się do pełnienia obywatelskich ról, które wszyscy (bez wyjątku!) będą w mniejszym lub większym zakresie pełnić. Młodzież w trakcie trwania programu wypracowała postulaty warunkujące trwałość małżeństwa i rodziny. Rekomendacje zostaną zaprezentowane już 27 października 2017 r. podczas Podsumowania XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Olsztyn #Katolicka Nauka Społeczna #KNS #szkoła
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej