Święta Rodzina przykładem dla więźniów

2016/12/29

Więźniowie rzeźbili i malowali historię Świętej Rodziny, tworzyli kartki bożonarodzeniowe. Warsztaty plastyczne w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich zorganizował Oddział Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” z Piotrówki. 

Członkowie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Piotrówce koło Strzelec Opolskich cyklicznie organizują warsztaty dla więźniów. W listopadzie odbyły się one w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich. W ramach projektu „Rodzina Bogiem silna” osadzeni dostali możliwość twórczej aktywności. W zakładzie Nr 1, pod okiem Małgorzaty Mutor i Katarzyny Skut, rzeźbili oraz malowali na drewnie historię Świętej Rodziny. Wsparcia udzielił ks. Józef Krawiec. Z kolei w Zakładzie Nr 2 pracami kierował Radosław Socha; osadzeni tworzyli kartki bożonarodzeniowe i wypalali na drewnie sceny z życia Świętej Rodziny.

Koordynatorką i pomysłodawczynią warsztatów dla więźniów jest przewodnicząca Oddziału w Piotrówce Bronisława Latocha. Jej zaangażowanie w tę niełatwą przecież pracę jest godne uwagi i bardzo potrzebne. Prace są wystawione w Bibliotece w Piotrówce i można je oglądać do końca stycznia 2016 r. Serdecznie zapraszamy!

To nie pierwsza taka inicjatywa – jesienią w ramach projektu „Rok Nadziei” Oddział “Civitas Christiana” w Piotrówce zorganizował warsztaty plastyczne „Bądźmy aniołami rodzin i przyrody”. Odbyły się one w Zakładzie Karnym Nr 1 w Strzelcach Opolskich. Wsparcia merytorycznego udzieliła Katarzyna Skut – plastyczka i historyk sztuki. Atmosfera była bardzo życzliwa, a zajęcia inspirujące.

Prace zostały pokazane m.in. w strzeleckim Domu Kultury i Muzeum Ziemi Prudnickiej. Osadzeni podeszli do swoich zadań z dużym zaangażowaniem, wykazując się kreatywnością i pomysłowością.

Służba więzienna wysoko ceni działania readaptacyjne prowadzone przez członków Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”. Można o tym przeczytać na stronie internetowej Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Wychowuje się przez przykład. Readaptuje również.

Alicja Berger-Zięba

as/mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Alicja Berger-Zięba #Biblioteka w Piotrówce #Bronisława Latocha #civitas christiana #Katarzyna Siut #Piotrówka #readaptacja #resocjalizacja #Rodzina bogiem silna #więźniowie #Zakład Karny w Strzelcach Opolskich
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej