Sympozjum Dar Życia w Skierniewicach

2016/4/25

2 kwietnia już po raz jedenasty Kinoteatr Polonez w Skierniewicach zgromadziło tych, dla których temat świętości życia i rodziny jest istotny. Tegoroczne Sympozjum Dar Życia odbyło się pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie”.

 – Życie jest wszędzie tam, gdzie rodzina – mówił ks. Grzegorz Gołąb, proboszcz parafii św. Stanisława w Skierniewicach. – Po śmierci Jana Pawła II, wielkiego miłośnika cywilizacji życia, zaczęło powstawać wiele pomników, zaczęto Jego imieniem nazywać ulice, szkoły, place. My chcemy budować pomnik papieża Polaka z wydarzeń. Takim wydarzeniem w naszym mieście jest Sympozjum Dar Życia. Jest to szczególna okazja do umacniania więzi rodzinnych, relacji z najbliższymi i otoczeniem, do zjednoczenia się, o co tak mocno zabiegał nasz papież.

Sympozjum rozpoczęło się Mszą św. w kościele św. Stanisława odprawioną pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby – ordynariusza diecezji łowickiej. Następnie, już w kinoteatrze, zgromadzeni uczestnicy wysłuchali wykładu dr. Andrzeja Mazana z Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW na temat: „Tam, gdzie rodzina, tam życie”. Maria i Kacper Halscy – rodzice siedmiorga dzieci, wśród których jest 5- letni Jurek, podzielili się swoim wzruszającym świadectwem na temat siły rodziny. Lekarze w okresie niemowlęcym zdiagnozowali u Jurka glejaka złośliwego mózgu. Następnie ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, podzielił się refleksjami z synodu biskupów w Rzymie. Świadectwo nowego życia w Chrystusie dał także Tomasz Budzyński, wokalista rockowy, malarz i poeta.

Sympozjum towarzyszyły stoiska tematyczne. Byli tam przedstawiciele Domowego Kościoła, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, Fundacji na Rzecz Wspierania ,,Źródła”, wspólnota Trudnych Małżeństw ,,Sychar”, „Tandem” i wielu innych. Zainteresowani mogli również nabyć książki. Na zakończenie odbyła się Randka z Dobrą Nowiną z emisją filmu ,,Idealna Fala” reż. Bruce MacDonald, podsumowana na żywo, na antenie Radia Victoria.

Organizatorem Sympozjum była parafia św. Stanisława we współpracy ze Stowarzyszeniem Dar Życia, Ruchem Światło Życie oraz Katolickie Stowarzyszenie  Civitas Christiana.

Magdalena Szwarocka

as

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Sympozjum Dar Życia Skierniewice
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej