Szkolenie młodej kadry “Civitas Christiana” w Smardzewicach

2016/11/26
dsc05743.jpg

Warsztaty projektowe i wystąpień medialnych, a także zasady funkcjonowania i budżetowania Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” złożyły się na tematykę spotkania szkoleniowego młodej kadry organizacji, które odbyło się 23-24 listopada w Smardzewicach.

– W swojej pracy winniśmy być coraz bardziej liderami i formatorami lokalnych środowisk, nasze zaangażowanie zawodowe wynika z członkostwa w Katolickim Stowarzyszeniu “Civitas Christiana”, które daje nam warunki do kompetentnego wypełniania zadań laikatu – wskazywał rolę i zadania pracowników Tomasz Nakielski, przewodniczący Stowarzyszenia.

Ostatnie zmiany statutowe przedstawił sekretarz generalny “Civitas Christiana” Zbigniew Połoniewicz. W ramach dwudniowego spotkania szkoleniowego uczestnicy pracowali metodą projektową pod kierunkiem Romualda Gumienniaka, wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia, któremu podlegają kwestie formacyjno-programowe. Blok warsztatowy obejmował również wystąpienia publiczne i medialne, o których mówił Marcin Kluczyński, redaktor naczelny Miesięcznika “Civitas Christiana”. Zajęcia praktyczne polegały na przygotowaniu i realizacji briefingu. Nagrania wystąpień grup były analizowane pod kątem zachowań przed kamerą.

W drugim dniu z pracownikami spotkali się członkowie zarządu. Prezes Maciej Szepietowski mówił o mediach, budżecie i infrastrukturze organizacji, zaś Agnieszka Pieńkowska – zastępca dyrektora generalnego ds. kadr i obsługi prawnej skupiła się na zagadnieniach prawa pracy i wewnętrznych regulacjach dotyczących obowiązków i uprawnień pracowniczych w Katolickim Stowarzyszeniu “Civitas Christiana”. Zasady finansowania organizacji omówił Sławomir Józefiak, wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, prezes spółki Grupa INCO S.A., której Stowarzyszenie jest właścicielem.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej