Toruń: Koncert pieśni i ballad patriotycznych

2018/11/22
koncert-jacek-2018-24.jpg

W środowy wieczór 21 listopada w ulokowanym na Starym Rynku w Toruniu Domu Harcerza, odbył się koncert “Pieśni i ballady historyczne” w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego, zorganizowany przez toruński Oddział Stowarzyszenia.

Spotkanie otworzył Przewodniczący Oddziału Okręgowego w Toruniu – Piotr Hoffmann, który przedstawił również szereg inicjatyw podejmowanych przez Stowarzyszenie z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród utworów wykonanych przez barda, znanego ostatnio również jako “Toruński Piłsudski”, nie zabrakło dobrze znanych “Pierwsza Brygada”, “Przybyli ułani” czy “Wojenko, wojenko”. We wspólne śpiewanie aktywnie zaangażowali się uczestnicy – członkowie i sympatycy Stowarzyszenia. Otrzymali oni również opracowany specjalnie na tę okazję folder z informacjami o Toruniu w latach 1914-1920.  Koncert był częścią projektu “O stuleciu niepodległości w Toruniu”, który jest współfinansowany z budżetu miasta Torunia.

Szymon Szczęsny (fot.)

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ballady #Jacek Beszczyński #koncert #Krzysztof Kwiatkowski #muzyka #patriotyzm #pieśni #Piotr Hoffmann #szymon szczęsny
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej