Uroczysta Gala I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej

2017/10/5
img-1910.jpg

Ludzie nie za bardzo lubią teorię, ludzie chcą bliskości, zaufania, nie chcą być pozostawieni samymi sobie – mówił, odbierając nagrodę, mons. Adriano Vincenzi, prezes Fundacji  Giuseppe Toniolo.

To, że I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej odbywa się w tym roku, to nie jest przypadek – powiedział  przewodniczący Katolickiego „Civitas Christiana” Tomasz Nakielski – 2017 rok to rok wyjątkowy dla naszej organizacji. Obchodzimy 20-lecie nadania naszej organizacji miana katolickości i w związku z tym chcielibyśmy wręczyć wyjątkowe nagrody wyjątkowym podmiotom. Staropolskim zwyczajem rozpoczniemy od gości. Dziękujemy, że nas zainspirowaliście – jesteśmy pełni uznania dla tego, co robicie. Chcielibyśmy wręczyć Złotą Honorową Odznakę Fundacji im. Giuseppe Toniolo w Weronie na ręce mons. Adriano Vincenziego.

Bardzo dziękuję za nagrodę. Nasza fundacja powstała dla zapoznawania innych z katolicką nauką społeczną, mamy pismo „La Societa”, działamy na terenie całych Włoch – mówił, odbierając nagrodę, mons. Adriano Vincenzi, prezes Fundacji Giuseppe Toniolo. – Organizujemy też dla kadr zarządzających i pracowników szkolenia z KNS-u. Obserwujemy, że jest coraz większa potrzeba propagowania etyki chrześcijańskiej wśród ludzi biznesu, w zeszłym roku w Veronie gościliśmy ponad 700 przedsiębiorców.

Drugą Złotą Honorową Odznakę Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przyznaliśmy organizacji, która propaguje katolicką naukę społeczną w praktyce. To jest nagroda dla pracowników spółki – powiedział Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego „Civitas Christiana”.

– Wśród 800 osób wielu czuje się wspólnotą, wielu ma 20, 30, 40, a nawet ponad 40 lat pracy i to chyba pokazuje wartości, którymi kieruje się nasz firma – mówił Sławomir Józefiak, prezes Grupy INCO S.A. – Dziękując za przyznanie Złotej Honorowej Odznaki, dodał: – Cóż, mamy wyjątkowego właściciela. Jest nim Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. To jest również niezwykły rok dla Grupy INCO, mamy za sobą 70 lat funkcjonowania.

Na zakończenie uroczystego wieczoru Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wykonał piękny koncert pieśni sakralnych.

pgw

 

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej