W Koszalinie wręczono VII Nagrodę im. kard. Ignacego Jeża

2015/10/21

Jadwiga Nowak, Marian Wiszniewski, Joanna i Grzegorz Jabłońscy oraz Małgorzata Myrcha, to laureaci VII edycji Nagrody im. ks. kard. nom. Ignacego Jeża “Radość płynie z nadziei”, wręczanej przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Koszalinie. Uroczysta gala odbyła się 18 października 2015r. w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej.

Celem nagrody jest promowanie i inspirowanie działalności oraz twórczości krzewiącej ideały i postawy będące świadectwem uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a przez to upamiętnienie działalności ks. kard. nominata Ignacego Jeża.

Kapituła Nagrody w składzie: Kanclerz Nagrody – ks. bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Tomasz Roda (Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej), ks. dr Krzysztof Włodarczyk (Kuria Biskupia Koszalińsko-kołobrzeska) i Ryszard Pilich, sekretarz kapituły (Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”) do tegorocznego lauru nominowała Jadwigę Nowak, za działalność i zaangażowanie na rzecz parafii  p.w. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku, a także za działalność samorządową i pomocową na rzecz Caritas. Drugim nominowanym jest Marian Wiszniewski, wyróżniający się umiejętnością praktycznego łączenia działalności kulturalnej, zawodowej z postawą patriotyczną i ewangelizacyjną. Aktywność na rzecz wspólnoty lokalnej – edukacyjna, wychowawcza, angażująca młodzież i inne rodziny do udziału w życiu publicznym, to zasługi, które kapituła wymienia uzasadniając nominację państwa Joanny i Grzegorza Jabłońskich. Do grona uhonorowanych tym wyróżnieniem dołączyła także Małgorzata Myrcha – za świadectwo życia przepełnionego żywą wiarą, służbę drugiemu człowiekowi, zaangażowanie na rzecz ratowania małżeństw i życia nienarodzonego oraz za tworzenie i działanie katolickiego poradnictwa rodzinnego w Słupsku.

Patronem Nagrody jest kardynał Ignacy Jeż, który tworzył i kształtował zręby życia religijnego i społecznego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w latach 1972-1992, oraz odegrał szczególną rolę w procesie integracji społeczeństwa przybyłego na tereny Pomorza z różnych regionów przedwojennej Polski.

 

Marcin Kluczyński

 

Pełna relacja z wydarzenia już w listopadowym numerze Miesięcznika!

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bp Edward Dajczak #Caritas #Jadwiga Nowak #Joanna i Grzegorz Jabłońscy #Koszalin #Małgorzata Myrcha #Marian Wiszniewski #parafia św. Franciszka w Szczecinku #Ryszard Pilich
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej