WKRÓTCE GALA 72. NAGRODY KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA „CIVITAS CHRISTIANA” IM. WŁODZIMIERZA PIETRZAKA

2019/05/28
projekt-bez-tytulu.png

Projekt „BIBLIA AUDIO superprodukcja”, Katolicka Agencja Informacyjna oraz dr hab. Irena Kossowska wraz z dr. Łukaszem Kossowskim – otrzymają tegoroczną Nagrodę Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka.

Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka przyznawana jest nieprzerwanie od 1948 r. za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką oraz za doniosłe osiągnięcia w działalności formacyjnej, kulturalnej i społecznej, będące świadectwem uniwersalnych wartości ludzkich i chrześcijańskich oraz postaw i dokonań je wyrażających w życiu narodu.

Tegorocznym laurem uhonorowano projekt „BIBLIA AUDIO superprodukcja”
za doskonałe w formie i skali upowszechnienie Słowa Bożego z wykorzystaniem nowoczesnych technik medialnych.

Słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie 500 aktorów oraz 10 000 statystów ma na celu udźwiękowienie Pisma Świętego, Księgi Ksiąg, wobec której nie przechodzi się obojętnie. Producent oraz reżyser Krzysztof Czeczot traktuje projekt w wymiarze społecznym, który łączy ludzi poprzez szacunek do treści Pisma Świętego oraz drugiego człowieka. Realizacja projektu w tak szerokiej skali stanowi ogromny wkład w edukację i rozwój kulturalny obecnych i przyszłych pokoleń.

Nagrodę Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka otrzyma w tym roku również Katolicka Agencja Informacyjna – za wieloletnie rzetelne informowanie o wydarzeniach w Kościele i w świecie.

Katolicka Agencja Informacyjna powołana w 1993 r. przez Konferencję Episkopatu Polski ma na celu zagwarantowanie obecności informacji religijnej w  strumieniu informacyjnym. KAI jest pierwszą i największą na terenie Europy Środkowo-Wschodniej
i drugą w Europie agencją religijną. Agencja prowadzi działalność promocyjną Kościoła
w postaci konferencji prasowych i spotkań dla dziennikarzy, dzięki czemu udało się, nawiązać stałą współpracę z grupą dziennikarzy zajmujących się problematyką religijną.

Kapituła Nagrody nagrodziła dr hab. Irenę Kossowską i dr. Łukasza Kossowskiego
za wybitną wystawę pn. „Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej”, poświęconą stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa to wyjątkowa i niepowtarzalna struktura artystyczna złożona z arcydzieł polskiej sztuki m.in. Jacka Malczewskiego, Maksymiliana Gierymskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która nawiązuje do konkretnych wydarzeń historycznych, społecznych ruchów oraz postaw ludzkich. Wystawa skupiająca niemal 500 dzieł sztuki łączy montaże filmowe, ścieżki dźwiękowe oraz komentarze historyczne w unikatową całość.

Kapitułę Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka stanowią: bp prof. dr hab. Michał Janocha – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, ks. dr Dariusz Wojtecki, Tomasz Nakielski, Sławomir Józefiak i Romuald Gumienniak (sekretarz Kapituły).

Patronem nagrody fundowanej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest od początku Włodzimierz Pietrzak (1913–1944) – prawnik, pisarz i krytyk literacki, teoretyk kultury oraz publicysta, ale także działacz społeczny i polityczny oraz żołnierz powstania warszawskiego.

Ceremonia wręczenia 72. Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczystość będzie transmitowana na żywo w serwisie e-civitas.pl.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#72. Gala Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka #biblia a terapia #Biblia audio #Biblia Audio Superprodukcja #KAI #Nagroda Pietrzaka #nagrody #slider #Włodzimierz Pietrzak #wystawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej