Wraca Święto Dobrej Książki. Targi Wydawców Katolickich już od 11 kwietnia

2024/03/23
XXIX TWK 750 300 2024
Materiały SWK

Już po raz 29. czytelnicy, autorzy i wydawcy wspólnie przeżywać będą Święto Dobrej Książki. W dniach 11 – 14 kwietnia 2024 r., w drugim tygodniu po Świętach Wielkanocnych, odbędą się XXIX Targi Wydawców Katolickich. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a jego Partnerem – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.

Po raz kolejny w gościnnych progach Arkad Kubickiego swoją ofertę zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie z całego kraju.  Wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego. Jak zawsze wiele interesujących propozycji znajdą dla siebie również miłośnicy filmu religijnego.

Bieżąca edycja Targów Wydawców Katolickich przypada na moment szczególny.  Codziennie każdy z nas zdaje swoisty egzamin z wiary i oddania nauczaniu Kościoła. Książka może pełnić rolę wiernego towarzysza tych trudnych zmagań z otaczającą nas rzeczywistością. Dobre Słowo, które od blisko 30 lat pomagają upowszechniać nasze Targi może stanowić drogowskaz uczciwego postępowania, opartego na kanonie zachowań wywodzącym się z tradycji chrześcijańskiej. Dlatego z radością zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzenia nas podczas warszawskiej imprezy - mówi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Tradycyjnie każda edycja Targów aktywnie włącza się w realizację aktualnego hasła Roku Duszpasterskiego: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” oraz w Rok Modlitwy przygotowujący do Jubileuszowego Roku Świętego 2025 jako czasu łaski dla Kościoła i wiernych. Targowe wydarzenie włączy się również w Rok Rodziny Ulmów oraz Rok Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego i niezłomnego biskupa okresu komunizmu, a także w Rok Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w 40. rocznicę jego porwania i męczeńskiej śmierci.

Nieodzownym elementem  targowych wydarzeń będzie także finał Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego wyróżnienia dla polskich publikacji religijnych  za rok 2024 zaplanowano podczas gali, która odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (Warszawa, ul. Długa 13/15).   

Kwietniowe wydarzenie będzie jednocześnie ostatnim akcentem przygotowującym środowisko ludzi książki o tematyce religijnej do szczególnego wydarzenia jakim będzie przyszłoroczna edycja TWK związana z jubileuszem 30-lecia ich istnienia.

Przed nami  szczególnie wymagający czas w dotychczasowej historii Stowarzyszenia. Liczę, że tegoroczna odsłona Święta Dobrej Książki pomoże nam jak najlepiej przygotować się do tego wyzwania – podsumowuje prezes SWK.

 

Źródło: swk.pl

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Targi Wydawców Katolickich # XXIX Targi Wydawców Katolickich #Stowarzyszenie Wydawców Katolickich #książka katolicka #Targi Wydawców Katolickich 2024 #Arkady Kubickiego #Warszawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej