Wręczenie nagród V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego

2018/06/15
img-6824.jpg

12 czerwca w Byczynie w sali ratuszowej odbyło się wręczenie nagród V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Myśli i rozważania Stefana kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. W tym roku wpłynęło 50 prac z 11 szkół.

Konkurs organizowany jest przez oddział w Opolu i Byczynie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
Z roku na rok coraz więcej uczniów bierze udział w tej cennej inicjatywie, która ma 2 cele: popularyzację wśród młodych postaci kard. Wyszyńskiego oraz promocję szkoły. Nauczanie wielkiego Polaka jest bowiem wciąż aktualne. Prymas wiele miejsca w swych przemyśleniach i nauczaniu poświęcił młodym – wskazywał na ich wielowymiarowe wychowanie ze szczególnym uwzględnieniem aspektu duchowego i religijnego.

Nagrody przyznawane są w 2 kategoriach: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Uczniowie wykonują zdjęcia do wybranych cytatów z nauczania Prymasa. Fotografie reprezentują bardzo wysoki poziom. Dotyczą głównie wiary, patriotyzmu, rodziny oraz służby Ojczyźnie.

Zwyciężczynią w kategorii młodzież gimnazjalna została Aleksandra Kinder z PSP nr 5 w Kluczborku, natomiast w kategorii młodzież ponadgimnazjalna – Bartłomiej Degórski z Gimnazjum Stowarzyszenia “Rodzice-Dzieciom” z Gniezna.

Na wręczeniu nagród obecna była przewodnicząca oddziału w Byczynie Grażyna Mączka oraz burmistrz miasta Robert Świerczek. Wszyscy dziękowali uczniom za zainteresowanie konkursem oraz wyrazili podziw wobec pomysłowości młodych ludzi.

Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Prymasowski w Warszawie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym.

Alicja Berger-Zięba

/wj

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Byczyna #Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego #kardynał Stefan Wyszyński #V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej