Poniedziałki na Kuźniczej: Prognoza dla Polski. Rozważania na marginesie książki Miłość i sprawiedliwość społeczna - zapowiedź

2021/09/12
image003

Po beatyfikacji bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz bł. matki Elżbiety Róży Czackiej, zapraszamy na spotkanie z cyklu „Poniedziałki na Kuźniczej”. Wykład pt: "Prognoza dla Polski. Rozważania na marginesie książki Miłość i sprawiedliwość społeczna", poprowadzi Piotr Sutowicz.

Warto wspomnieć, że publikacja Instytutu Wydawniczego PAX miała swoją premierę w piątek (10.09). Marta Kowalczyk wspomina, iż "Miłość i sprawiedliwość społeczną" napisał człowiek, któremu zależało na ocaleniu prawdy o człowieku, spełniającym się w swej pracy i tworzonych przez siebie strukturach życia społecznego.

Lektura zbioru studiów społecznych autorstwa Stefana Wyszyńskiego utrwala w nas stanowisko, bazujące na nauce społecznej Kościoła, że argumentacja w dyskusji o osobie opiera się o rozum i prawo naturalne. I tylko ono stanowi trwały i niezafałszowany obraz wspólny naturze każdej istoty ludzkiej.

Cel istnienia człowieka od początku pozostaje w centrum zainteresowania Kościoła i tym sposobem zawsze mu towarzyszy, pomagając zrozumieć także rolę społecznej aktywności jednostki. Katolickie nauczanie społeczne, mając za orędownika, propagatora i olbrzymi autorytet – Prymasa Tysiąclecia – ma także swoje wielkie dzieła, opus magnum. Jednym z nich jest niewątpliwie wydany przez Instytut Wydawniczy PAX zbiór o wdzięcznej i zobowiązującej nazwie Miłość i sprawiedliwość społeczna.

Wymienione słowa, wskazujące poruszaną tematykę, wymagały od Stefana Wyszyńskiego zagwarantowania nam, że zyskamy akces do czegoś wielkiego. W tym przypadku mamy do czynienia z wielkim dziedzictwem duchowym i intelektualnym, które autor pozostawia w naszych rękach, abyśmy go strzegli i je realizowali w życiu społecznym, narażanym tak bardzo na pozbawienie działania cudownego współbrzmienia rozumu i wiary, dobroci oraz piękna.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (13.09) o godz. 17.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Wrocławiu (ul. Kuźnicza 11-13, sala klubowa, I p.).

 

Serdecznie zapraszamy!

/uk

 

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej