Wyrwani z niewoli – Znana hip-hopowa formacja wystąpiła podczas finału konkursu biblijnego (WIDEO)

2018/06/4
dsc00460.jpg

Specjalnie dla finalistów 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wystąpił w Niepokalanowie zespół Wyrwani z niewoli.

Formację tworzą dwaj hip-hopowi artyści, Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski. Obaj niegdyś uwikłani w uzależnienia, przeżyli głębokie przemiany duchowe. Od kilku lat jeżdżą po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swoich nawróceń, grają koncerty i dzielą się wiarą z młodymi. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.

– Mamy stać się cywilizacją miłości i życia. Zrób ten krok, zanurz się w Bożym miłosierdziu. Boża miłość ma certyfikat, jest nim przebite serce Jezusa Chrystusa – mówił do młodych Jacek „Heres” Zajkowski.

„Wyrwani z niewoli” – chrześcijańska formacja hip-hopowa w skład której wchodzą:
Jacek „Heres” Zajkowski – niedawno jeszcze ZETAIGREKA, bo właśnie pod takim pseudonimem zostały wydane jego dwie płyty. Pierwsza nagrana z Judoką pt: „Kamienie Wołać Będą”, druga solowa, pt: “Prawda Was Wyzwoli”. Ta ostatnia osiągnęła niemały sukces, gdyż otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. Od niedawna Jacek tworzy i działa pod pseudonimem HERES (z łac. dziedzic). Nazwa ta będzie również użyta jako tytuł najnowszej płyty, która już niedługo ujrzy światło dzienne. Poprzez zmianę ksywy raper chce jeszcze mocniej uzmysłowić sobie swoją tożsamość – dziedzica królestwa. Świadomość bycia dziedzicem mocno wpłynęła na przemianę Jego życia. Kiedyś “upadły” człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, dzisiaj wzór dla młodych. Pokazuje, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

Piotr Zalewski – był chłopakiem bardzo zakompleksionym, nierozumiejącym swojego istnienia na ziemi, przez co łatwo wpadał w sidła złych autorytetów, którzy popchnęli go w świat narkotyków. Skończyło się to poważnymi problemami, min. nieukończeniem szkoły, otarciu się o kryminał, byciu w niewoli używek i myślach samobójczych. W pewnym momencie w Jego życiu nastąpił przełom. Bardzo szybko zaczął odkrywać swoje talenty, którym zapragnął się dzielić z innymi. Skończył wieczorową szkołę, poszedł na studia. Wybrał psychologię, by jeszcze skuteczniej pomagać ludziom. W końcu napisał książkę, wydaną pt: „Wyrwani z Niewoli”, która zyskała wielu czytelników zachwyconych prostotą i głębią treści zawartej w niej. Poprzez ten krok udowodnił, że nie ma czegoś takiego jak rzeczy niemożliwe. Kiedyś nie zdał z języka polskiego, dzisiaj jest autorem książki. Wraz z Jackiem jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.

Ich motto to fragment z Listu Św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!” – Gal 5, 1

marklucz

fot. M. Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#22 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Jacek Heres Zajkowski #konkurs biblijny #Niepokalanów #Piotr Zalewski #slider #Wyrwani z niewoli
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej