XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny "Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego"

2022/04/28
Tydzien Biblijny
www.biblista.pl

Róbmy co tylko możliwe, aby każdego dnia Tygodnia Biblijnego w naszych parafiach, któraś z form proponowanych przez Dzieło Biblijne mogła być realizowana, przeżywana, wykorzystywana” – ks. prof. Witczyk.

W najbliższą niedzielę, 1 maja rozpocznie się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” to słowa, które będą stanowiły temat przewodni tegorocznego Tygodnia Biblijnego. Tydzień Biblijny rozpocznie VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Hasło „Pokój temu domowi” (Łk 10,5) VI Narodowego Czytania Pisma Świętego nawiązuje do trzyletniego programu duszpasterskiemu, który poświęcony jest sakramentowi Eucharystii. Trwający rok kościelny przeżywany jest pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa". Kościół w Polsce medytację eucharystyczną skupia wobec darów Chrystusa zmartwychwstałego: pokoju, posłannictwa oraz świadectwa. Niedziela Narodowego Czytania Pisma Świętego łączy się z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski, która miała miejsce 6. lat temu.

Uroczysta celebracja, z udziałem zaproszonych lektorów, odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach i będzie transmitowana na żywo w TVP 1 o godz. 7.00. Ten sam rytuał czytania Pisma świętego towarzyszy Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która będzie transmitowana na żywo w TVP1 o godz. 11.00 oraz Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry przez Tv Trwam o godz. 9.30.

  

Aplikacja „Dzieło Biblijne” to narzędzie pomagające w refleksji nad czytaniami liturgicznymi i popularyzujące badania biblijno-teologiczne. Aplikacja powstała z inicjatywy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Autorami tekstów są polscy bibliści oraz alumni seminariów duchownych.

Opracowano na podstawie www.biblista.pl 

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Pismo Święte #Dzieło Biblijne #tydzień biblijny #Narodowe Czytanie Pisma Świętego #łagiewniki #Jasna Góra
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej