XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny już w tę niedzielę!

2022/09/16
Marsz 2021 40
Fot. T. Ozdoba / Centrum Życia i Rodziny

Już w tę niedzielę – 18 września o godzinie 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem I ślubuję Ci.

Marsz rozpocznie się od koncertu zespołu Arka Noego, a potem wyruszy ulicami stolicy pod Kościół Świętego Krzyża, gdzie zakończy się uroczystą Mszą Świętą. Arcybiskup Stanisław Gądecki objął Marsz patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski.

Maszerując z tym ważnym przesłaniem, chcemy pokazać, że małżeństwo jest najpiękniejszą drogą, którą dwoje kochających się ludzi może wspólnie kroczyć ku świętości.” – powiedział Paweł Ozdoba, Prezes Centrum Życia i Rodziny, które jest organizatorem Marszu – „Dzięki Marszom, które przez tych kilkanaście lat stały się już rozpoznawalnym elementem i najważniejszym tego rodzaju wydarzeniem prorodzinnym w Polsce, nasze postulaty zyskują coraz szersze poparcie, a nasz głos w tak ważnych sprawach – obrony nierozerwalnego małżeństwa pomiędzy kobietą i mężczyzną, ochrony życia dzieci nienarodzonych czy prawa rodziców do wychowania dzieci do wartości – jest coraz lepiej słyszalny!

Wszelkie informacje na temat Marszu dla Życia i Rodziny, w tym informacje w jakich miastach można się włączyć w to wydarzenie, są podane na stronie https://marsz.org/

 

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Marsz dla Życia i Rodziny #Paweł Ozdoba #Centrum Życia i Rodziny #apb Stanisław Gądecki #XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej