Z bł. Prymasem w Domu Matki - nocne czuwanie „Civitas Christiana” na Jasnej Górze 27/28 marca

2023/03/24
czuwanie z Prymasem NOWE kadr

Kolejne czuwanie z bł. Prymasem w Domu Matki podejmie już 27/28 marca wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Tegorocznej nocnej modlitwie w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze towarzyszą słowa „W Maryi pomoc”.

Czuwania są nie tyle błaganiem o rychłą kanonizację kard. Stefana Wyszyńskiego, ale wołaniem do Boga przez jego wstawiennictwo. Zgłębiane jest dziedzictwo błogosławionego w 70. rocznicę złożenia jego osobistego aktu oddania Matce Bożej i rozpoczęcia Apelu Jasnogórskiego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą poprowadzą przedstawiciele oddziału „Civitas Christiana” w Częstochowie wraz z asystentem ks. Ryszardem Umańskim, który także wygłosi konferencję, a o północy celebrować będzie Mszę św. Wśród intencji także prośba za Stowarzyszenie.
Rozpoczynamy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Czuwania są nawiązaniem do 28 maja 1981 r., kiedy po śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, na Jasnej Górze, z inicjatywy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, podjęta została modlitwa o jego beatyfikację. W ubiegłym roku był to czas dziękczynienia za wyniesienie tego wielkiego kapłana i Polaka na ołtarze, a w konferencjach rozważanych było 10 punktów napisanego przez niego „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.

Tym razem przypomniane zostanie wielkie dziedzictwo zawierzenia bł. Prymasa, który „wszystko postawił na Maryję”. - Hasłem na tej drodze są prymasowskie słowa „w Maryi pomoc” - zauważyła Agnieszka Kołodyńska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, podkreślając, że Matka Boża, o czym nieustannie przypominał kard. Wyszyński, jest tą mocą, która wiele może u Pana Boga.
Odpowiedzialna generalna Instytutu przypomniała, że poznawanie i pogłębianie dziedzictwa bł. Prymasa jest naszym wielkim zobowiązaniem, o które prosił św. Jan Paweł II przypominając, że jest ono naszą mocą.

/mdk

1 MDK6102

Izabela Tyras

Przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#w Maryi pomoc #czuwania prymasowskie #Jasna Góra #kard. Stefan Wyszyński #Instytut Prymasa Wyszyńskiego #Agnieszka Kołodyńska #ks. Ryszard Umański #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej