Za nami XV Konkurs Biblijny dla Uczniów Szkół Specjalnych w Sieradzu

2018/11/29
dsc03168.jpg

Kościół Dziełem Chrystusa – pod takim hasłem 28 listopada br. odbył się XV Konkurs Biblijny dla Uczniów Szkół Specjalnych w Sieradzu.

Opracowana metodycznie formuła zmagań konkursowych pozwala na zespołową integrację i przybliża treści biblijne wychowankom specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu dawnego województwa sieradzkiego. W tegorocznym konkursie biblijnym wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące ośrodki z: Sieradza, Łasku, Warty i Zduńskiej Woli.

Zagadnienia są dostosowane do możliwości intelektualnych uczestników, stąd zadania przygotowuje się np. w formie plakatów, rebusów, krzyżówek, itp. Na tegoroczne eliminacje konkursowe złożyło się 9 rund, w których zespoły musiały się wykazać zdolnością współpracy, umiejętnością poruszania się po kartach Pisma Świętego, wyszukiwaniem wskazanych treści, uzupełnić brakujące elementy zdań czy dopasować do siebie wybrane wątki biblijne.

Choć idea tego konkursu nie zakłada wyłonienia jednej zwycięskiej drużyny, to wszystkie zespoły okazały się w tym roku znakomicie przygotowane i zdobyły w kolejnych konkurencjach równą ilość punktów. Ośrodki zostały nagrodzone pomocami dydaktycznymi, a uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Wygrali więc wszyscy, tak jak zwycięzcą może czuć się każdy, kto poprzez Słowo Boże pragnie poznawać i zbliżać się do Chrystusa.

Konkurs biblijny dla uczniów szkół specjalnych jest realizowany od 15 lat przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sieradzu i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

tekst/fot. Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #Civitas Christiana Sieradz #młodzież specjalna #niepełnosprawni #ośrodek specjalny #Pismo Święte
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej