Zakaz Mszy utrzymany we Francji

2020/11/18
Catholics take part in a rally to protest

Pomimo trwających protestów i masowych próśb, rząd francuski utrzymuje w mocy zakaz uczestnictwa wiernych w Mszach Świętych. Doszło do spotkania przewodniczącego episkopatu z premierem i ministrem spraw wewnętrznych. Niestety politycy potwierdzili obowiązywanie zakazu.

Premier Castex twierdzi, że warunki sanitarne nie pozwalają na zniesienie obostrzeń. Polecił w trakcie rozmowy, aby MSW opracowało zasady, które pozwolą na powrót wiernych na liturgię od 1 grudnia. Zaznaczono jednak, że może to nie być możliwe.

Po spotkaniu abp de Moulins-Beaufort powiedział: „Przesłanie dotarło, dialog z rządem został nawiązany. Teraz trzeba wypracować formy działania, które będą dostosowane do sytuacji sanitarnej. Jestem przekonany, że wspólnoty wypracują pełne znaczenia formy, które z zachowaniem zaleceń sanitarnych pozwolą im świętować Chrystusa Króla w najbliższą niedzielę, a potem wejść w Adwent 29 listopada”.

Podkreślił także, że jest wzruszony postawą wierzących, którzy manifestują pod Kościołami. Zdaniem przewodniczącego episkopatu te działania wywarły na rządzie wrażenie i umożliwiły podjęcie rozmów.

Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie księdza udzielającego sakramentów przed katedrą w Nantes.

źródło: vaticannews.va
zdjęcie: angelusnews.com, Facebook.com

/mz

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#prześladowania #Francja #COVID #Francja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej