Zaproszenie na warsztaty Ukochana–Obdarowana–Wybrana na Podlasiu

2023/11/21
introfoto

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów pt.: „UKOCHANA – OBDAROWANA – WYBRANA” organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego, które odbędą się kolejno w Boćkach (23.11), Białymstoku (24.11) oraz Augustowie (25.11).

Inicjując warsztaty kierowaliśmy się zapotrzebowaniem kobiet w różnym wieku na wspólne spotkania, rozmowy, poszukiwanie kierunków rozwoju i wzmacniania samooceny płci pięknej oraz potrzebą wskazywania wartościowych kierunków pracy duchowej i rozpoznawania swojego powołania wraz z jego zrozumieniem i akceptacją.

Podczas „babskich chwil” nie zabraknie śmiechu, łez, wzruszenia i otwarcia. Kobiety mogą dzięki temu znaleźć mądrą przestrzeń, w której buduje się wzajemne zaufanie i zrozumienie. Niejednokrotnie staje się początkiem przyjaźni i wspólnych działań.

Warsztaty są realizowane w oparciu o list Prymasa Stefana Wyszyńskiego do dziewcząt z Jasnej Góry z 1958 r. Celem tych spotkań jest pokazanie jak bardzo aktualne jest nauczanie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w kształtowaniu osobowości, szukaniu wzorców i dokonywaniu wyborów w XXI w.

Nasze spotkanie rozpoczniemy wspólną modlitwą i zawiązaniem wspólnoty, luźnymi rozmowami i wzajemnym poznaniem, co można uznać za dobre nieformalne „intro” do głównej części. Zawiera ona: wspólne rozważanie słów Prymasa, słów Pisma Świętego, ćwiczenia, pracę zespołową nad danym zadaniem.

To wyjątkowe spotkanie poprowadzi: współautorka książki „Piękna dziewczyna” Agata Głażewska, właścicielka wydawnictwa IOSEPHICUM, nauczycielka języka polskiego, zajmująca się działalnością publicystyczną.

Ramowy program warsztatów:
Powitanie i zawiązanie wspólnoty
Część I pt. „Kobieta - Przeznaczona do szczęścia”
Część II pt. „Kobieta - Obdarowana talentami”
Przerwa
Część III pt. „Kobieta - Pełna marzeń”
Część IV pt. „Kobieta - Stworzona do miłości”
Zakończenie

Spotkanie będzie trwało około 3,5 godziny z przerwą na poczęstunek.

***

Spotkanie w Boćkach odbędzie się w czwartek, w godzinach 17.00 – 20.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, przy ul. Dubieńskiej 11. Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać do dnia 22.11.2023 r. na adres e-mail: cmpw@civitaschristiana.pl  lub telefonicznie, w formie wiadomości SMS, pod nr: 668 395 742

Spotkanie w Białymstoku zaplanowano na piątek - 24 listopada 2023 r. w godzinach 17:00 – 20:30 w siedzibie Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ulicy Fabrycznej 4 lok. 0E. Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać do dnia 22.11.2023 r. pod adres: podlaski@civitaschristiana.pl lub telefonicznie, w formie wiadomości SMS, pod nr: 693 540 536

Spotkanie w Augustowie będzie miało miejsce w sobotę 25 listopada, w godzinach 11.00 – 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta, przy ul. Wojska Polskiego 7. Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać do dnia 22.11.2023 r. na adres e-mail: cmpw@civitaschristiana.pl  lub telefonicznie, w formie wiadomości SMS, pod nr: 668 395 742

Serdecznie zapraszamy!

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

 

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ukochana – Obdarowana – Wybrana #warsztaty dla kobiet #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Agata Głażewska #podlasie
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej