Już w najbliższą sobotę 18 listopada w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się XIV edycja Akademii Kozłowieckiej, czyli cyklu spotkań i rozmów wokół postaci i nauczania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Spotkania, rozpoczęte w 2018 roku, stały się już tradycją i ważnym wydarzeniem w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Sama ich nazwa nawiązuje do prowadzonych w czasie okupacji hitlerowskiej przez ks. Wyszyńskiego wykładów, konferencji i pogadanek dla sióstr franciszkanek oraz osób przebywających w majątku rodziny Zamoyskich w Kozłówce. Nazywano je Akademią Kozłowiecką. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana", którego patronem jest Prymas Stefan Wyszyński wraz z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zainicjowały cykl konferencji naukowych pod tą samą nazwą.
Program:
10.00 Msza Święta w kaplicy pałacowej
11.00 Powitanie gości - Bożena Ćwiek, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Marcin Sułek, Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana"
11.15 Wprowadzenie do wystawy „Krajobrazy Kardynała Wyszyńskiego", Krzysztof Wojciechowski, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych
11.30 Przerwa kawowa
12.00 "Jadwigi Zamoyskiej dzieło i służba" - Anna Magdalena Zalewska, Fundacja Servire Veritati, Instytut Edukacji Narodowej
12.30 "Ks. Stefan Wyszyński w Kozłówce" - dr hab. Agnieszka Bender, Dyrektor Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
13.00 „Duch pracy ludzkiej" - prof. Paweł Nowik, Katedra Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
13.30 Dyskusja
13.45 Przerwa kawowa
14.00 "Bł. Stefan Wyszyński - listopadowe tajemnice" - Ks. Krzysztof Stola, Asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"
14.30 Zwiedzanie wystawy "Więcej niż hrabia... Ordynat i jego dzieło".
15.00 Poczęstunek i zakończenie
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia: 17.11.2023 r. do godz. 12.00 na adres cmpw@civitaschristiana.pl lub w formie wiadomości sms na nr. 603-182-742.
Udział w Akademii Kozłowieckiej jest bezpłatny. Zapraszamy!
Działalność Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego sfinansowano przez NIW-CRSO ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
/mdk